Новини » Події 8 лютого, 2018, 0:20
У «ДНР» студентам будуть викладати донецький діалект

Студентів Донецького національного університету будуть вчити регіонального діалекту. Сепаратисти планують створити словник донецького региолекта з такими словами, як «тремпель» та «тормозок».

Про це повідомив доктор філологічних наук, професор, завкафедрою російської мови ДонНУ», виконавець проекту В’ячеслав Теркулов, – повідомляє РБК-Україна з посиланням на сепаратистське агентство ДАН.

«Сьогодні ми починаємо розробку довгострокової теми «Донецький региолект». В рамках роботи ми плануємо зібрати корпус російських текстів для наукових досліджень, потім проведемо етимологічний, лексичний та граматичний аналіз зібраного матеріалу», – зазначив Теркулов.

Передбачається, що основну роботу по збору матеріалів для дослідження будуть проводити самі студенти шляхом спілкування з людьми різних вікових категорій до 20 років, 20-40, 40-60 років і старше, щоб порівняти динаміку розвитку місцевого говору.

«Потім ми хочемо скласти словник донецького региолекта. Не секрет, що у нас є величезна кількість слів, які не зрозумілі жителям інших територій, зокрема «тремпель», «тормозок». Нас також цікавлять неофіційні міські найменування, наприклад, Щетинино – Щітка, Південний вокзал – Яма», – підкреслив Теркулов.

Читайте також: У мережі показали студентів «ЛНР», які цілували «священний колінвал»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-22 19:34 :18