Попередня влада в грудні 2013-го розглядала загрозу анексії Криму, – депутат

ZIK

Ще в грудні 2013-го військове керівництво України підписало спеціальну доктрину про загрозу анексії Криму з боку Росії. Тому держава мала навіть спеціально напрацьований документ, згідно з яким мала захищати півострів.

Про це розповів народний депутат України Тарас Пастух (фракція Самопоміч) у прямому ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK).

Народний депутат зауважив, що відповідно до закону «Про оборону України», в разі загрози Збройні сили України зобов’язані негайно дати відсіч.

Тобто, військовим не потрібно навіть окремого наказу, адже поки він затвердиться Верховною Радою, пройде вже досить багато часу. Але очевидно, що є військова вертикаль.

«Ще в грудні 2013 року тодішні міністр оборони Павло Лебедєв і керівник Генерального штабу України Володимир Замана підписали тимчасову доктрину підготовки застосування Збройних сил України. У ній був прописаний чіткий алгоритм загрози вектору з Росії, якщо би була окупація Криму» – підкреслив народний депутат.

Він зауважив, що це є цілком таємний документ, але, за бажання, депутати мають можливість з ним ознайомитися.

«Я не готовий розповідати деталі цієї доктрини, адже і до цього часу вона не змінена. Тобто реальна загроза анексії півострову розглядалася навіть попередньою владою, а Україна мала навіть спеціально напрацьовані документи, згідно з яких повинна була захищати Крим», – констатував Тарас Пастух.

Loading...