Польська влада обмежує історичний діалог
Святослав Шеремета
громадський діяч

Отже, президент Польщі Анджей Дуда підписав скандальний закон про Інститут національної пам’яті.

Він не прислухався до міжнародної реакції та позиції союзників, сусідів і стратегічних партнерів. Фактично абсурдний та антидемократичний закон ввійшов у дію. Після його публікації за погляди на історію в Польщі можуть відкривати кримінальне провадження та розпочинати переслідування.

Ми повинні усвідомити, що з моменту введення в дію цього закону розпочинається новий, надзвичайно складний етап українсько-польських відносин. Нам потрібно напрацювати новий алгоритм стосунків, який відповідатиме реаліям.

Прикро, але польська влада згортає діалог у сфері історії та пам’яті, обмежує свободу слова та пересування. Відтепер для патріотично налаштованих українців, які мають власний погляд на історичні події, перебувати в Польщі стає небезпечно. Українська держава та громадянське суспільство повинні напрацювати механізми захисту наших громадян. І головне – ми не маємо права забувати про українців Польщі.

Невже про таке стратегічне партнерство ми домовлялись?
 

P.S. Знаю, що в Польщі не всі думають так, як влада. Значна частина польського суспільства та громадськості виступає проти вищезгаданого абсурдного та дискримінаційного закону. Знаю, що в Польщі є надзвичайно багато друзів України. Сподіваюсь, що правда та здоровий глузд переможе.

Читайте також: Ми розчаровані: США відреагували на підписання Дудою «антибандерівського закону»

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-22 18:57 :00