live

Польська влада обмежує історичний діалог

Отже, президент Польщі Анджей Дуда підписав скандальний закон про Інститут національної пам’яті.

Він не прислухався до міжнародної реакції та позиції союзників, сусідів і стратегічних партнерів. Фактично абсурдний та антидемократичний закон ввійшов у дію. Після його публікації за погляди на історію в Польщі можуть відкривати кримінальне провадження та розпочинати переслідування.

Ми повинні усвідомити, що з моменту введення в дію цього закону розпочинається новий, надзвичайно складний етап українсько-польських відносин. Нам потрібно напрацювати новий алгоритм стосунків, який відповідатиме реаліям.

Прикро, але польська влада згортає діалог у сфері історії та пам’яті, обмежує свободу слова та пересування. Відтепер для патріотично налаштованих українців, які мають власний погляд на історичні події, перебувати в Польщі стає небезпечно. Українська держава та громадянське суспільство повинні напрацювати механізми захисту наших громадян. І головне – ми не маємо права забувати про українців Польщі.

Невже про таке стратегічне партнерство ми домовлялись?
 

P.S. Знаю, що в Польщі не всі думають так, як влада. Значна частина польського суспільства та громадськості виступає проти вищезгаданого абсурдного та дискримінаційного закону. Знаю, що в Польщі є надзвичайно багато друзів України. Сподіваюсь, що правда та здоровий глузд переможе.

Читайте також: Ми розчаровані: США відреагували на підписання Дудою «антибандерівського закону»

Loading...
Loading...

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...