четвер, 8 лютого, 2018, 20:55 Політика
Законопроектом про нацбезпеку влада грає в «пінг-понг», – депутат
ZIK
ZIK

Закон про національну безпеку – це своєрідна конституція, яка має чітко розставити повноваження кожного органу і вимагати від них відповідальності за те, що цим законом буде передбачено.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив народний депутат України (фракція «Самопоміч» Тарас Пастух.

Як відомо, Міністр оборони США Джеймс Меттіс закликав українську владу якомога швидше ухвалити закон про Національну безпеку.

Меттіс висловив сподівання, що адміністрація президента і український парламент зроблять швидкі кроки і ухвалять законодавство, яке забезпечить міцну правову основу для здійснення реформ в сфері оборони України.

Нардеп Тарас Пастух зазначив, що окрім закону про нацбезпеку в Україні вже є низка оборонних законів, які ухвалювалися раніше, відтак, відповідали тодішнім реаліям.

«А на сьогодні до цих законів внесено дуже багато змін. Навіть діяльність, яка сьогодні відбувається на Донбасі, чи це АТО, чи це заходи по відсічі збройній агресії, як прописано у новому законі, тобто в цих законах до кінця не зрозуміло вертикалі і взаємодії між силовим блоком нашої держави.

А закон про національну безпеку – це своєрідна Конституція, яка повинна чітко розставити повноваження кожного органу і вимагати від них певної відповідальності за те, що законом буде передбачено», – зауважив гість програми.

Тарас Пастух каже, що важливість закону про нацбезпеку полягає і в тому, що там чітко прописуються повноваження президента в цій галузі.

«Також прописана сфера відповідальності парламенту та Кабміну. Яка доля цього закону? Насправді він розробляється вже довгий період і те, що він був розглянутий РНБО, це також не новина. Адже попередні роки РНБО його підготовляла, відправляла в АП, яка, у свою чергу, готувала до нього поправки і відправляла назад в РНБО. Тобто, відбувався своєрідний пінг-понг між цими двома інституціями. Я не виключаю, що і на цей раз може відбутися щось подібне. Або ж спробують перекласти цей законопроект на відповідальність парламенту», – підсумував Тарас Пастух.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-16 02:01 :07