Новини » Суспільство

Супрун: Уряд просить Президента скасувати стипендію для головного лікаря Жидачівської РЛ

У Міністерстві охорони здоров’я домоглися від Уряду відкликання кандидатури головного лікаря Жидачівської районної лікарні з переліку тих, кого було подано на здобуття президентської стипендій видатним діячам охорони здоров’я. Його було визнано негідним отримати цю високу нагороду, з причини того, що саме під його керівництвом медики районної лікарні допустилися ряду помилок при лікуванні 12-річного Романа Кулака, внаслідок чого він помер. Провину лікарів було визнано спеціальними комісіями при Департаменті охорони здоров’я ЛОДА та МОЗ.

Про це Уляна Супрун написала на своїй Фейсбук-сторінці.

«Відкликаємо головного лікаря Жидачівської центральної районної лікарні з переліку кандидатів на державну стипендію видатним діячам охорони здоров’я.

Влітку в лікарні помер 12-річний хлопець. 7 грудня комісія МОЗ дійшла висновку, що дитина померла саме через недбалість лікарів.

Ми дізналися про ситуацію пізніше, ніж подали кандидатури стипендіатів на розгляд Кабміну. Проте вважаємо неприпустимим, щоб в українській лікарні могла трапитися подібна ситуація.

Сьогодні на Уряді прийняли рішення звернутися до Президента з пропозицією вилучити головного лікаря зі списку стипендіатів в Указі.

Дякую всім, хто привернув увагу до цієї проблеми», – написала пані міністр.

Також вона повідомила про заходи, які має намір вжити МОЗ для того, щоби можна було оперативно вживати заходи проти недобросовісних лікарів:

«Ми працюємо, щоби в майбутньому запровадити ліцензування для медиків. Щоби кожен лікар отримував ліцензію на роботу і це було б гарантією його фаховості. Якщо він порушує стандарти надання допомоги – він втрачає ліцензію, як це працює в розвинених країнах.

Ми готові змінювати систему, визнавати проблеми та робити все, щоб вони не повторювалися в майбутньому».

Нагадаємо, 12-річний Роман Кулак помер 27 червня 2017 року. Йому не змогли вчасно діагностувати у Жидачівській районній лікарні скрут тонкої кишки. Завдяки активній позиції батька хлопчика, трагічний випадок набув чималого розголосу. Зараз він під особистим контролем Президента України, заступника Генпрокурора, народних депутатів, журналістів.

Попередні висновки медичного розслідування були оприлюднені 25 вересня, а 6 жовтня експерти надали кінцеву резолюцію. Вони зазначили, що смерть настала унаслідок порушення роботи життєво важливих органів та сильну токсикацію організму. Причиною смерті стала гангрена тонкого та частини товстого кишківника. Винними у неправильному діагностуванні та лікуванні пацієнта були визнані медики Жидачівської районної лікарні.

7 грудня, клініко-експертна комісія Міністерства охорони здоров’я дала оцінку діям медиків Жидачівської районної лікарні, які призвели до смерті Романа Кулака. Висновки КЕК МОЗ, в основному, співпали з доповіддю Департаменту охорони здоров’я ЛОДА, у якій однозначно було визнано вину лікарів з Жидачева. Висновки КЕК у Департаменті та Міністерстві мають лягти в основу судмедекспертизи, яку проведе поліція, в рамках розслідування факту смерті Романа Кулака.

Не дивлячись на скандал, 29 грудня 2017 року Президент підписав Указ «Про призначення державних стипендій видатним діячам охорони здоров’я». У перелік стипендіатів потрапив також головний лікар Жидачівської районної лікарні Богдан Бойчук.

Лише після розголосу з боку батька хлопчика Володимира Кулака, журналістів та народних депутатів 3 січня відбулося засідання конкурсної комісії МОЗ України, де було прийнято рішення відкликати подання щодо Богдана Бойчука.

На цьому у МОЗ не зупинилися і добились від Кабінету Міністрів відкликання кандидатури скандального лікаря.

Loading...