Новини » Світ 7 лютого, 2018, 19:50
Олег Тягнибок: Поляки, фактично, відкрили другий фронт проти України
ZIK
ZIK

Президент Порошенко мав би вже зробити подання на звільнення пана Клімкіна з посади міністра закордонних справ не тільки за провал українсько-польської політики, а й взагалі за провал зовнішньої політичної діяльності української держави.

Про це в ефірі програми Vox populi (19.15 – 20.00 на телеканалі ZIK) заявив голова ВО «Свобода» Олег Тягнибок.

Нагадаємо, президент Республіки Польща Анджей Дуда підписав зміни до закону про Інститут національної пам’яті, яким, зокрема, запроваджується кримінальна відповідальність за заперечення «злочинів українських націоналістів». ВРУ звернулася до президента Польщі, Сейму та Сенату у зв’язку із прийняттям «антибандерівського закону» із закликом повернути в українсько-польські відносини зваженість та доброзичливість.

Олег Тягнибок наголосив, що це питання нині є надзвичайно актуальним. «Фактично, поляки, можна сказати, відкрили другий фронт проти України», – заявив гість програми.

На його переконання, мотиви таких кроків спричинені виявами великодержавного польського шовінізму, адже правками до закону поляки зазіхають на чуже. Притім, законом зачепили не лише українців, а й литовців та євреїв. Гість програми нагадав про реакцію Ізраїлю, яка була надзвичайно жорсткою і оперативною.

«Паралельно ми побачили абсолютно ніяку реакцію української влади. МЗС дало якесь таке нейтральне повідомлення, Президент щось пробурмотів, що він стурбований ситуацією, а український парламент взагалі запізнився із ухваленням відповідної резолюції», – заявив Олег Тягнибок.

З його слів, обранці так і не зібралися на позачергову сесію стосовно цього питання, а заява, яка була прийнята, є «беззубою та ніякою». Олег Тягнибок переконаний, що мотивація польських політиків, які пролобіювали «антибандерівський закон», стосується не тільки питання історичної несправедливості.

«Я переконаний, що мотивацією є певна асимілятивна політика до більше вже, на цей момент, 2 мільйонів українців, які перебувають на заробітках у Польщі або навчаються у Польщі. Тепер собі уявіть, що кожен українець, який там перебуває, він навіть не зможе висловити свою позицію щодо українства, я вже не говорю про українську націоналістичну ідеологію», – наголосив політик.

З його слів, є ще одна небезпечна річ – це тема так званої реституції, тобто, повернення польським власникам майна, яке належало їм ще до радянської окупації. Олег Тягнибок зауважив, що в «антибандерівському законі» міститься прихована територіальна претензія до України.

«Я так розумію, що Польща користується слабкістю теперішньої української влади, і вони, може собі вже й планують, що коли мала би розпадатися Україна у результаті московської агресії, то її територіально можна поділити», – припустив гість програми та розповів, що у Польщі зараз є популярним гасло «Донецьк російський, а Львів – польський».

Політик наголосив, що на світовій арені лише у Росії висловили задоволення цим законом.

«Мені дуже прикро за абсолютно беззубу, ніяку позицію української влади. Президент Порошенко мав би вже зробити подання на звільнення пана Клімкіна з посади міністра закордонних справ не тільки за провал українсько-польської політики, але й взагалі за провал зовнішньої політичної діяльності української держави», – наголосив політик.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-24 19:54 :11