Новини » Суспільство 7 лютого, 2018, 16:34
Необдумана державна політика знищила довіру українців до вакцин, – Івасюк
ZIK
ZIK

Міністерство охорони здоров‘я України, разом із міжнародними організаціями, вдається до маніпуляцій щодо щеплень. Ще у 2016 році, за гроші Канади, було закуплено для України 1,5 мільйона доз вакцин проти поліомієліту, однак під час перевезення партії двічі порушувався тепловий режим. Та тодішній керівник МОЗ Олександр Квіташвілі запросив офіцерів ВОЗ та ЮНІСЕФ переконати українських інфекціоністів використовувати браковані препарати.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив заступник міністра охорони здоров'я України (2006-2008 років) Валерій Івасюк.

За його словами, згідно інформації Національного медичного університету ім. Богомольця, лише 5-7% осіб відмовляються вакцинувати дітей. Решта ж не хоче це робити через високий рівень недовіри до державних інститутів, «які приховували істинні причини смертності від вакцинації впродовж останніх років».

«Окрім того, серед причини є й недовіра до якості і дієвості препаратів», – наголосив Івасюк.  

За його інформацією, у 2016 році ЮНІСЕФ та Всесвітня організація охорони здоров‘я за гроші Канади закупили для України 1,5 мільйона доз вакцин проти поліомієліту. Та на етапі перевезення препарату до споживача двічі порушувались «режими холодового ланцюга».

«Тобто вакцину розморожували і знову заморожували. Та виявляється, що не дивлячись на вказівку наших інфекціоністів щодо грубого порушення, тодішній міністр охорони здоров‘я Квіташвілі доручив своєму заступникові накласти резолюцію на ці препарати», – заявив експерт.

За його словами, Квіташвілі запросив офіцерів ВОЗ та ЮНІСЕФ, які працюють в Україні, переконати українських інфекціоністів використовувати неякісні вакцини. Та фахівці відмовлялись проводити такі щеплення без відповідних нормативно-правових документів.

«Це показник того, як МОЗ, разом із міжнародними організаціями, вдається до маніпуляцій», – переконаний Івасюк.

Разом із тим він підкреслив: українці відмовляються від вакцинацій і через неможливість отримати відшкодування від держави за шкоду, за вданутаким щепленням. До того ж, у суспільстві існує й низький рівень свідомості та розуміння важливості вакцинації.

«Це спричинене тим, що МОЗ, разом із урядами Яценюка і Гройсмана, ліквідувало інститут санітарно-епідемічного нагляду і служби. А саме ця структура увесь час проводила просвітницьку роботу серед населення. Отже, усі ці чинники призвели до того, що держава, по суті, нанесла надзвичайну шкоду своїм громадянам, що призвело до знищення колективного імунітету, який унеможливлює розвиток епідемії», – наголосив Івасюк.

Тому, за його словами, ми отримали масові захворювання на керовані інфекційні хвороби.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-22 13:02 :07