середа, 7 лютого, 2018, 10:31 Суспільство
Діюча система забезпечення технічними засобами реабілітації потребує змін, – Андрій Рева
Реабілітація військових ЗСУ у Львівському військовому госпіталі. Фото: ZIK
Реабілітація військових ЗСУ у Львівському військовому госпіталі. Фото: ZIK

Діюча система забезпечення технічними засобами реабілітації давно показала свою неефективність, а тому Мінсоцполітики розробило зміни до діючого Порядку, які передбачають створення якісно нової системи надання послуг.

Про це повідомила прес-служба Мінсоцполітики.

Про це 6 лютого сказав міністр соціальної політики України Андрій Рева під час наради фахівців Мінсоцполітики, представників громадських організацій та виробників технічних засобів реабілітації, присвяченій удосконаленню порядку забезпечення технічними засобами реабілітації осіб з інвалідністю.

Відкриваючи захід, міністр соціальної політики Андрій Рева зазначив, що діюча система забезпечення технічними засобами реабілітації давно показала свою неефективність, а тому Мінсоцполітики розробило зміни до діючого Порядку, які передбачають створення якісно нової системи надання послуг.

«Наша головна мета – зробити так, щоб в центрі уваги була особа з інвалідністю, а не чиновники, які на кожному кроці чинять цій людині опір. Ось чому ми плануємо удосконалити діючий Порядок, бо саме життя диктує нам ці зміни», – підкреслив Андрій Рева.

Змінами до діючого Порядку пропонується право вибору особі з інвалідністю на вибір технічного засобу реабілітації з Каталогу, враховуючи індивідуальні особливості кожної людини. Все це буде профінансовано з Державного бюджету України лише після отримання особою з інвалідністю такого технічного засобу реабілітації.

Разом з тим, планується повна зміна філософії надання послуг людям з інвалідністю та переведення відділень органів соціального захисту на принципи роботи сервіснх центрів, де люди матимуть можливість отримати повний спектр послуг – починаючи з консультацій та закінчуючи ремонтом або заміною засобів реабілітації.

Під час дискусії учасники наради висловлювали конструктивні пропозиції, обговорювали окремі пункти пропонованих змін до діючого Порядку.

В підсумку було створено робочу групу, яка має до 15 лютого узагальнити всі пропозиції та внести остаточно погоджений текст змін до Порядку забезпечення технічними засобами реабілітації осіб з інвалідністю, який буде поданий на розгляд Кабінету Міністрів України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-13 22:17 :30