Новини » Політика 7 лютого, 2018, 13:58
Чумак, Лещенко та інші – умовна «партія Саакашвілі» у парламенті, – експерт
ZIK
ZIK

Оскільки два з трьох кандидатів на посаду аудитора НАБУ будуть від влади – від Кабміну та Президента, – право вибору третього кандидата варто було б віддати комусь із опозиції.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) висловив політолог Володимир Воля.

«Деякі політики говорять про вибори аудитора НАБУ через вплив олігархічних груп. Насправді тут є і політичний момент. Мають бути три кандидатури на цю посаду – від Кабміну, Президента і парламенту. Тобто всі кандидатури ідуть від влади, адже найбільші фракції у парламенті – «Народний фронт» і «Блок Петра Порошенка», – зазначив Володимир Воля.

Тому він переконаний, що «найцікавіший політичний букет» починається саме на кандидатурі від Верховної Ради, адже подавати кандидатуру від «БПП» та «Народного фронту» – «вже якось незручно».

«Для того, щоб врівноважити все це, потрібно подавати кандидатуру від опозиції. А це «Батьківщина», фракція Ляшка, яка позиціонує себе радикальною опозицією, і «Опозиційний блок». І саме тут починаються нюанси», – каже політолог.

За його словами, якщо Юрій Бойко критично ставиться до антикорупційного суду та інших органів, то, можливо, було б логічно віддати цю кандидатуру саме «Опозиційному блоку», як третій за величиною фракції в парламенті.

«Але, знову ж таки, Чумак, Лещенко та частина «Самопомочі» – це умовна «партія Саакашвілі» у Верховній Раді. Вони б теж хотіли контролювати роботу НАБУ, бо теж не довіряють владі», – підкреслив експерт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-18 08:02 :13