Новини » Світ 7 лютого, 2018, 21:14
«Антибандерівський закон»: польська опозиція готує альтернативний документ

Польська опозиція хоче підготувати нові поправки до скандального закону про Інститут національної пам'яті, щоб пом'якшити загострені відносини з західними партнерами.

Про це заявив екс-міністр закордонних справ Польщі, нині лідер опозиційної польської партії «Громадянська платформа», Гжегож Схетина, повідомляє «Український тиждень» з посиланням на Onet.pl.

За його словами, поправки до цього закону, які нещодавно підписав президент Анджей Дуда, викликали «здивування наших найважливіших союзників». У тому числі – американських політиків.

«Я говорю про це, тому що це важливе питання. Відносини зі Сполученими Штатами є гарантією нашої безпеки – у цьому році буде сторіччя після того, як Америка прийняла участь у відновленні незалежності Польщі у 1918 році. Сьогодні ми хочемо, щоб це століття великих польсько-американських відносин ми святкували разом, але це не так», – сказав Схетина.

Політик зазначив, що його платформа хоче підготувати поправки до неоднозначного закону.

«Ми оголосимо про поправки до цього закону щодо найбільш критичних моментів, які створюють жахливу картину історичної політики Польщі і всього того, що сталося в польському парламенті, і було санкціоновано президентом Дудою», – сказав лідер Громадянської платформи.

Нагадаємо, 6 лютого президент Польщі Дуда підписав ухвалені парламентом поправки до закону про Інститут національної пам'яті, який криміналізує вислови про деякі історичні події.

Як повідомлялося, сенат Польщі в ніч на 1 лютого, прийняв без поправок закон про Інститут національної пам'яті Польщі, в якому передбачено кримінальну відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків.

Верховна Рада ухвалила постанову у зв’язку з ухваленням Сеймом і Сенатом Республіки Польща так званого «антибандерівського закону».

Читайте також: Ми розчаровані: США відреагували на підписання Дудою «антибандерівського закону»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-18 20:23 :14