Новини » Політика

Юрій Шухевич: ВРУ запізнилася із заявою щодо «антибандерівського закону»

ZIK

Заява ВРУ щодо «антибандерівського закону», проголосована нині, мала бути прийнята ще перед голосуванням у Польщі відповідного закону.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція Радикальної партії), радянський полів’язень, Герой України Юрій Шухевич.

Нагадаємо, президент Республіки Польща Анджей Дуда підписав закон про Інститут національної пам’яті, яким, зокрема, запроваджується кримінальна відповідальність за заперечення «злочинів українських націоналістів». Верховна Рада України сьогодні звернулася до президента Польщі, Сейму та Сенату у зв’язку із прийняттям «антибандерівського закону» із закликом повернути в українсько-польські відносини зваженість та доброзичливість.

Юрій Шухевич зазначив, що для нього прийняття «антибандерівського закону» не стало несподіванкою. Він нагадав, як торік польський Сейм прийняв закон, згідно із яким події на Волині 1943 року назвали геноцидом стосовно польського населення.

«Я перед тим зустрічався у Трускавці із маршалком Сейму. Я йому говорив, що це може далеко зайти і приведе до неприємних наслідків, значного погіршення зв’язків між Україною та Польщею. Він вислухав, але мені нічого не відповів. Правда, коли він повернувся до Польщі, то там, у польському Сеймі, сказали, як то він посмів розмовляти із Шухевичем і що за це його треба відправити у відставку», – розповів Юрій Шухевич.

Гість програми зауважив, що у Польщі був кілька років тому, ще до Революції Гідності, і тоді у сусідній країні була трохи інша ситуація.

«Тоді, у липні, я говорив, що то так піде далі. «Ні, ні, ми підпишемо якусь таку декларацію між польським Сеймом і литовцями, тільки литовці не можуть зараз підписати, тому що у них вибори». Безумовно, там вибори пройшли у Литві, але досі тієї декларації нема. І не може бути, тому що поляки собі дозволили після того ще з однією заявою виступити, де звинувачували у всіх бідах польських перше український націоналізм, німецький, литовський і чомусь словацький. Не знаю, що вже словаки їм завинили… Україна тоді прийняла заяву таку дуже слабеньку, яка ні до чого не зобов’язувала. Ну, а тепер… Я вважаю, що теперішня наша заява, яку прийняли, трохи запізнилася», – вважає Юрій Шухевич.

Гість програми наголосив, що і перша, «липнева» заява ВРУ мала бути до прийняття польським Сеймом закону, так само і заява, проголосована нині, мала бути прийнята перед голосуванням у Польщі.Loading...