вівторок, 6 лютого, 2018, 21:40 Події
В Росії з ув’язненого Клиха стягнули 100 тисяч рублів за вбивство

В Росії з незаконно ув’язнених українців Станіслава Клиха та Миколи Карпюка заочно стягнули 100 та 150 тисяч рублів за вбивство російського строковика у Чечні у 1994 році. Хоч українці переконували – цього не робили.

Про це розповів адвокат Клиха Ілля Новіков на своїй сторінці у Facebook.

«Мати одного з російських солдатів-строковиків, кинутих в новорічний бій у Грозному 31 грудня 1994 року і загиблих там, звернулася з позовом в Тугулимський районний суд Свердловської області. Оскільки раніше вироком чеченського верховного суду «встановлено», що Карпюк та Клих причетні до загибелі її сина, вона просила з них 5 мільйонів. Тугулимський суд присудив їй 250 тисяч. За 23 роки в Росії не знайшлося нікого, хто допоміг би матері вбитого хлопця, поки не натрапили на двох українців», – написав Новіков.

До того ж, адвокат розповів про стан здоров’я Клиха.

«Сьогодні був у Станіслава Клиха у Верхньоуральській тюрмі. Виглядає він дещо краще, ніж перед етапом з Грозного, але говорить ще більш незв’язно, ніж раніше, і зовсім не може утримувати увагу на одній темі. За запитом консульства видали виписку з історії хвороби, вони в тюрмах завжди такі, що нічого не зрозуміло, і скарг нема. Коли осінню він потрапив з тюрми в лікарню, його лікували глюкозою і циклодолом», – написав Новіков.

Нагадаємо, 26 травня 2016 року Верховний суд Чечні засудив українців Миколу Карпюка і Станіслава Клиха до 22,5 і 20 років ув'язнення відповідно.

За версією російського слідства, Клих і Карпюк були членами організації УНА-УНСО і наприкінці 1994-початку 1995 року воювали проти російських федеральних сил у складі озброєних формувань самопроголошеної республіки Ічкерія.

Обидва заперечили всі обвинувачення, Клих заявив, що взагалі ніколи не був у Чечні. Політв'язні заявляли про тортури з боку російських силовиків.

Пізніше повідомлялося, що українець Станіслав Клих, який утримується в російському СІЗО, збожеволів через тортури, які до нього застосовували при затриманні і під час попереднього слідства.

З в’язниці Клиха перевели до лікарні у Магнітогорську.

Правозахисний центр «Меморіал», який проаналізував матеріали справи Станіслава Клиха і Миколи Карпюка, дійшов висновку, що звинувачення проти них сфальсифіковані і суперечать реальній картині подій часів Першої та Другої чеченських воєн. «Меморіал» визнав Клиха і Карпюка політв'язнями.

Росія відмовила у передачі Україні незаконно засуджених українців Станіслава Клиха, Миколи Карпюка та Олексія Чирнія навіть без вказування причини.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-20 03:00 :31