Новини » Економіка 6 лютого, 2018, 17:10
Уряд зобов'язав НАК продавати газ для населення дешевше, – експерт
ZIK
ZIK

Нинішня ситуація виглядає таким чином, що у нас відсутня конкуренція у сегменті газу для населення. Зокрема через те, що уряд України зобов'язав «Нафтогаз» продавати газ для населення дешевше.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив керівник київського офісу Асоціації «Енергоефективні міста України» Святослав Павлюк.

Коментуючи питання щодо можливого підняття тарифів на газ для населення, гість програми зауважив, що згідно постанови Кабміну «Нафтогаз» зобов’язаний продавати газ для населення за меншою ціною.

«Але загалом, ситуація виглядає таким чином, що у нас відсутня конкуренція у сегменті газу для населення. Зокрема через те, що уряд України поклав обов’язки на «Нафтогаз» продавати газ дешевше для населення. І тому ми можемо мати або регульовану ціну, або ринок», – зазначив гість програми.

Разом з тим Святослав Павлюк додав, що державі потрібно визначитися між ринком та регульованою ціною.

«Обрати ринок означає те, що ціна на газ щоразу буде рости. Але очевидно, що як нормальна країна ми маємо бути зацікавлені у тому, що газ має бути дешевшим для населення та для підприємств. Відповідно, це конкурентність для нашої економіки, це комфорт життя наших громадян, це також те, куди українці можуть потратити та інвестувати свої гроші», – додав експерт.

Гість програми також зазначив, що зробити дешевшим газ для населення можна різними методами:

«Наприклад, можна закуповувати газ влітку, за заниженою ціною. Адже на європейському ринку газ влітку є дешевшим. У нас величезні газові сховища, відтак, ми можемо його туди закачувати за нижчою ціною, а потім взимку використовувати, коли ціна на газ є значно вищою.

Я думаю, що частково цей інструмент використовується вже зараз, але, мабуть, не в повній мірі. Швидше за все газосховища сьогодні використовуються промисловими споживачами, які мають повну ринкову ситуацію та ціну. Тому мережа цих операторів буде більшою і вони будуть працювати виключно для себе»,– додав Святослав Павлюк.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-24 13:32 :11