вівторок, 6 лютого, 2018, 6:31 Економіка
Минулого року український аграрний експорт в ЄС зріс більш ніж на 37%, – Мінагрополітики

За підсумками 2017 року зовнішньоторговельний оборот аграрної та харчової продукцією між Україною та країнами Європи збільшився на 30,8%, або 1,9 млрд доларів, і становив 8,1 млрд доларів.

Про це розповіла заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева, – повідомляється на сайті міністерства.

За її словами країни ЄС кілька років поспіль займають лідируючі позиції в експорті аграрної продукції з України.

«Вже кілька років поспіль країни ЄС займають друге місце в регіональній структурі нашого аграрного і харчового експорту. Дуже рада відзначити, що за підсумками 2017 року, експорт наших аграрних і харчових продуктів в європейські країни зріс на 37,1%, або майже на 1,6 млрд доларів, і склав 5,8 млрд доларів. Для мене особисто ці показники означають, що угода про ЗВТ між Україною і ЄС ефективно працює і дає свої результати для нашого аграрного сектору. Крім того, зростання обсягів експорту в країни ЄС є ознакою успішної переорієнтації більшості наших аграрних експортерів на нові ринки після втрати ринку РФ», – зазначила заступник міністра.

Згідно з інформацією міністерства, головними продуктами українського агроекспорту, пропонованого ринку ЄС в 2017 році, є: насіння олійних культур – 1,1 млрд доларів, рослинна олія – 1,4 млрд доларів, зернові – 1,7 млрд доларів.

«Але, крім цього, зростання нашого експорту за минулий 2017 рік в країни ЄС також відбулося за рахунок збільшення поставок нішевих, перероблених та готових харчових продуктів», – резюмувала Ольга Трофімцева.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-01-17 21:10 :49