live
Новини » Світ

Шухевич: Польща виставила українців перед ЄС, як щит, щоб не приймати сирійців

ZIK

ЄС вимагає, щоб Польща прийняли певну кількість сирійців, а поляки не хочуть і кажуть – а в нас є українські втікачі. Хоча насправді у Польщі є кілька десятків біженців із Донбасу чи Криму, а всі інші – то заробітчани.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK зазначив народний депутат України (фракція Радикальної партії), радянський полів’язень, Герой України Юрій Шухевич.

Гість програми, коментуючи підписання президентом Польщі Анджеєм Дудою так званого «антибандерівського закону», яким, зокрема, передбачена кримінальна відповідальність за заперечення «злочинів українських націоналістів», наголосив, що Українці, які їдуть до Польщі на заробітки, займають «спорожнілі» робочі місця, адже поляки виїжджають до Німеччини, Франції та Англії. Тому, наголосив Юрій Шухевич, українці не витісняють поляків.

«Вони там працюють. Уявіть, якщо би ці люди на раз зникли. Як би себе польська економіка відчула?», – зазначив народний депутат.

На думку Юрія Шухевича, Польща виставила українців перед Європою, як своєрідний щит.

«Євросоюз вимагає, щоб вони прийняли певну кількість сирійців, а поляки не хочуть і кажуть – а в нас є українські втікачі, бо там війна, от ми вже їх прийняли, то куди нам ще сирійців приймати. Хоча, у дійсності, у Польщі, кажуть, тих, хто має статус біженців, є кілька десятків людей із Донбасу чи Криму, а всі інші – то є заробітчани», – зазначив народний депутат.

Гість програми, коментуючи заяву лідера Радикальної партії Олега Ляшка щодо ймовірності територіальних претензій до України з боку Польщі, заявив, що така загроза справді існує, адже є низка польських політичних діячів, які закликають не забувати про східні кордони другої Речі Посполитої.

«Тобто, по Збручі. А це також і Вільнюс, і Західна Білорусь. Про Білорусь вони тепер мовчать, об за ними там Москва стоїть, а щодо литовців, то вони таки певні претензії висловлюють», – зазначив гість програми та додав, що якщо поляки дозволяють собі претензії до Литви, то чому б не дозволити і до України, яка, до того ж, перебуває у складній ситуації.

Читайте також: Польща влаштувала гру проти УкраїниLoading...
Loading...
Loading...