Новини » Політика 6 лютого, 2018, 11:52
Рада ухвалила постанову-відповідь на польський «антибандерівський» закон
ZIK
ZIK

Верховна Рада ухвалила постанову у зв'язку з ухваленням Сеймом і Сенатом Республіки Польща так званого «антибандерівського закону». «За» проголосували 242 обранці під час 8-ї сесії ВРУ VIII скликання, яку транслює телеканал ZIK.

Народний депутат України (позафракційний) Андрій Іллєнко заявив, що у той момент, коли Україна переживає московську навалу, в окремих польських політиків з’явилося бажання ятрити історичні рани і піднімати конфліктні історичні теми, роблячи це у вкрай недоречний і зверхній спосіб.

«Ми не нав’язуємо полякам, кого їм вважати героями, хоча, безумовно, багато хто нам може не подобатися, але, будь ласка, поважайте нашу ідентичність», – закликав нардеп та наголосив, що в Україні має бути сильна і державницька позиція.

Під час голосування проект постанови (№7553про заяву ВРУ у зв’язку з ухваленням Сеймом і Сенатом Польщі «антибандерівського закону» підтримали 242 обранці.

«Постанова ухвалена, але сподіваюсь, що нам більше не доведеться таких рішень ухвалювати, сподіваюсь, що польська сторона почує нас. Наші великі партнери, які допомагали Україні і на Майдані, і протягом останніх років, і під час АТО. І я наголошував не раз, що у той час, коли українські воїни захищають не тільки Україну, а весь вільний світ, і Польщу у тому числі, ми хочемо знати, що поруч із нами є надійні соратники і надійні побратими.

Тому, я сподіваюсь, буде зупинена війна заяв і війна законів, і ми будемо спільно будувати наше спільне майбутнє, у тому числі, і Балто-Чорноморської дуги, і будемо спільно протистояти єдиному ворогу – російському імперіалізму», – заявив спікер Верховної Ради.

Нагадаємо, Сейм і Сенат Польщі ухвалили закон про Інститут національної пам'яті Польщі, де йдеться про заборону пропаганди так званої «бандерівської ідеології». Законом передбачено штрафи і терміни до 3 років позбавлення волі за публічні висловлювання про причетність поляків до Голокосту в роки Другої світової, а також за заперечення «злочинів українських націоналістів» проти поляків.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 20:52 :04