Новини » Політика 6 лютого, 2018, 15:30
Рада правильно відреагувала на польський «антибандерівський закон», – Солонтай
ZIK
ZIK

«Антибандерівський закон» не зіпсує політичні відносини між Україною та Польщею. Завдяки правильній реакції Верховної Ради цей «історичний епізод» не вийде із політичної площини.

Таку думку ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловив політичний експерт Олександр Солонтай.

На думку експерта Міжнародного центру перспективних досліджень Ігоря Петренка, ухвалений Верховною Радою проект відповіді на польський «антибандерівський» закон, був «досить м’яким». Незважаючи на бачення більш націоналістичних сил, депутати обрали компромісний варіант постанови.

«В принципі, поляки більш налаштовані на розкручення цього питання. Чим гострішою буде позиція України, тим для них краще. Адже виникатимуть різноманітні суперечки та перепалки, на фоні чого їхня влада знову продовжуватиме сегментувати свій електорат для власних внутрішньополітичних цілей», – зазначив Петренко.

У свою чергу, політичний експерт Олександр Солонтай наголосив: Україні слід зрозуміти, що цей закон не зіпсує наші зовнішньополітичні відносини. Цей «історичний епізод» не призведе до того, що мільйони українців втратять можливість їздити до Польщі на заробітки, навчання чи провідувати родичів.

«Польща не перестане бути нашим союзником, а українсько-польські батальйони, інструктажі та співпраця між військовими не припиниться. Цей закон не вийде із політичної площини, у тому числі і завдяки правильній реакції Верховної Ради. депутати зняли гострі моменти і вирішили, що нам дружба з поляками важливіша, не зважаючи на їхні некоректні оцінки у нашу сторону», – переконаний Солонтай.

До того ж, за його словами, не варто забувати, у якому зараз економічному становищі перебуває Україна та населення.

«Спочатку маємо підняти український економічний стан, а потім піднімемо український гонор», – наголосив експерт.

Адже уся ця історія може закінчитись «мільйоном побутових конфліктів» між українцями та поляками. Мовляв, тоді Москва досягне своєї мети.

«Тому, вважаю, що із нашого боку парламент зреагував коректно, замість того, щоб підливати олії у вогонь», – підкреслив Олександр Солонтай. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-21 21:06 :12