Новини » Світ 6 лютого, 2018, 17:57
Польські політики: Погіршення взаємин з трьома державами через один закон – помилка

Польські політики неоднозначно оцінюють рішення президента Польщі підписати Закон про Інститут національної пам’яті. Зокрема лідерка центриської партії Сучасна Катажина Любнауер закликала президента Анджея Дуду скликати Раду національної безпеки, щоб обговорити варіанти вирішення «дипломатичної кризи», яку спричинив законопроект.

Про це повідомляє «Польське радіо».

«Ми хочемо, щоб у Польщі була постійна присутність баз НАТО, ми хочемо якомога тісніше співпрацювати з Ізраїлем, Україна – це питання нашої безпеки на Сході. Погіршення наших взаємовідносин з трьома державами через один закон – це одна велика дипломатична помилка. Не можна ціною дипломатії робити історичну політику. Тому ми вважаємо, що дуже важливим є скликання Ради національної безпеки. Кожен нехай скаже, яку має ідею на вирішення цієї проблеми», – підкреслила політик.

Нагадаємо, Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що підпише Закон про Інститут національної пам’яті, який викликав гострі реакції в Ізраїлі, Україні й США.

Поправки до цього закону вводять відповідальність за поширення висловлювання «польські концентраційні табори» для визначення таборів, побудованих у період Другої світової війни німцями на території окупованої нацистською Німеччиною Польщі, а також приписування польському народу співучасті у Голокостіі. Оновлений Закон про Інститут національної пам’яті Польщі також передбачає кримінальну відповідальність за пропаганду ідеології українських націоналістів і заперечення Волинської трагедії 1943 року.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 23:05 :29