Новини » Львів 6 лютого, 2018, 12:08
На реставрацію найдавнішого храму Львова цьогоріч передбачено 200 тис. грн

Цього року продовжаться ремонтно-реставраційні роботи одного з найдавніших храмів міста – церкви св. Миколая, що на вул. Б.Хмельницького, 28. На реставраційні роботи у 2017 році з міського бюджету виділили майже 3,5 млн грн. Цього ж року передбачено 200 тис. грн.

Про це повідомляє управлінні охорони історичного середовища ЛМР.

«Минулого року ми розпочали ремонтно-реставраційні роботи у церкві Миколая. Цього року роботи продовжаться. Зокрема проектом передбачено заміну покриття даху на мідне. Ці роботи виконали минулого року. Також передбачено проведення гідроізоляції стін фундаменту і благоустрій території. За спонсорські кошти минулого року були відновлені хрести. Цього року з міського бюджету Львова на ремонтно-реставраційні роботи храму св. Миколая передбачено 200 тис. грн», – розповіла Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища ЛМР.

Точна дата будівництва храму невідома, однак, він згадується у документі датованому 1292 роком.

Церква збудована у традиціях давньоукраїнської архітектури. Товсті стіни збудовані із блоків тесаного каменю. На жаль, на сьогодні верхні частини втрачені і не дають повної уяви про первісний вигляд храму. Церква ґрунтовно перебудовувалась у XVII – на поч. XIX ст., постраждала під час пожежі 1783 р. У 1924-1935 роках під час реставрації було розкрито первісну білокам’яну кладку нижньої частини стін.

У 2016 році виготовлено проектно-кошторисну документацію для проведення ремонтних робіт. Вартість ПКД – 128,01 тис. грн. Відповідно, у 2017 р розпочалися ремонтні роботи з реставрації храму. Роботи проводила підрядна організація КП «Центр Комплекс».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-22 15:33 :25