Новини » Суспільство 6 лютого, 2018, 20:45
Криза у польсько-українських відносинах назрівала роками, – Олена Бабакова
ZIK
ZIK

Щоб вийти з такої кризи, кожна зі сторін – як Польща, так і Україна, мають критично поставитися передусім до себе.

Таку думку висловила доктор історичних наук, журналіст Олена Бабакова з Польщі в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) на телеканалі ZIK.

Олена Бабакова підкреслила, що з’ясовування стосунків у тому, хто винний – Польща чи Україна, це безперспективний підхід, адже країни будуть тільки подовжувати список взаємних претензій та образ.

«Якщо казати про кризу у польсько-українських відносинах, то вона, насправді, назрівала роками. Із одного боку було польське бажання поговорити про Волинську трагедію, яку українська сторона не повністю розділяла», – нагадала Бабакова.

Натомість Україна не до кінця розуміла, що насправді відбувається в Польщі, і як змінилася польська політична схема.

«Україна за роки звикла, що Польща є адвокатом у Європі, а всі спірні запитання можна списати на спільного ворога Росію. Натомість тепер бачимо, що польські еліти порушили цей компроміс. Однак хто зі сторін почав перший – достеменно важко сказати», – підкреслила історик.

Науковець вважає, щоб вийти з такої кризи, кожна зі сторін має передусім критично поставитися до себе.

«Те, що польський закон поганий, криво виписаний, ухвалений похапцем в дуже незручний момент– це одна справа. Інша справа, що Україні потрібно подивитися і на своє законодавство, зокрема на пакет декомунізаційних законів, до яких поляки мають зауваження», – зауважила Бабакова.

На її думку, країни мають більше дізнаватися один про одного, та більше заглиблюватися у історичний досвід свого сусіда.

«Країнам потрібно скласти дорожню карту, щоб визначити, де вони можуть погодитися з сусідом і піти на компроміс, а де вони не можуть поступитися. Тобто, потрібно знайти спільну територію», – підсумувала Олена Бабакова.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-17 23:50 :52