Новини » Політика 6 лютого, 2018, 20:56
Ізраїльський експерт про «антибандерівський» закон: Історію мають обговорювати історики
ZIK
ZIK

У ліберальних країнах влада не має ухвалювати закони, де вказують, що та як говорити. Влада взагалі має займатися питаннями історії.

Таку думку висловив єврейський історик Шимон Редліх з Ізраїлю в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:00) на телеканалі ZIK.

Нагадаємо, Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що підпише Закон про Інститут національної пам’яті, який викликав гострі реакції в Ізраїлі, Україні й США.

«Я можу реагувати на цю ситуацію і як людина, яка пережила Голокост, і також як історик, який досліджує його. Я думаю, що це дуже поганий закон. І де б не ухвалювалися подібні документи, вони завжди погані для країни. Я не знаю точно, що відбувається в Україні, але припускаю, що також ухвалювалося схоже законодавство», – прокоментувавРедліх.

Фахівець вважає, що будь-яка тема історії, а зокрема і Голокост, має бути обговорений істориками та публіцистами, а не владою.

«Я дотримуюся демократичного та ліберального підходу. А тому переконаний, що у ліберальних країнах влада не має ухвалювати закони, де вказується що і як казати. Я вважаю, що влада взагалі не має займатися такими питаннями», – наголосив історик.

Також він зауважив, що якби подібні закони були прийняті в Ізраїлі, то він також був би проти.

«Часто історією намагаються маніпулювати, і Ізраїль не є винятком. Звісно, за цим майже завжди стоїть політика. Тому, щоб припинити взаємні звинувачення, польська влада має покаятися за те, що зробили деякі поляки, і так само має зробити і українська сторона», – підсумував Шимон Редліх.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 08:40 :34