Голодомор: У Києві покажуть оригінали фото австрійського інженера Александра Вінерберґера
Леся Гасиджак
Історик, журналіст

Він був одним із тисячі іноземних спеціалістів, яких радянська влада в 1930-х рр. наймала на будівництво великих промислових об’єктів в УСРР. Маючи фотоапарат «Лейка», таємно зробив фото того, що бачив на вулицях Харкова – вмираючих людей, черги до торгсінів та інше – і вивіз їх до Австрії.

За 2 роки у Відні вийшла друком книга «Чи повинна Росія голодувати?» Евальда Амменде, проілюстрована тими світлинами. І лише в 1939 році світ дізнався ім’я автора – інженер Александер Вінербергер! Сьогодні це чи не єдині фотознімки, на яких зафіксовані процес Голодомору та його жертви у Харкові, вони ж у 2009 р. були долучені й до кримінальної справи над організаторами Голодомору.

<nbsp;>

Як він прожив, чим займався ще, де сьогодні знаходиться та сама «Лейка» та оригінали фото – вже завтра, 7 лютого, в середу, ви зможете запитати у його правнучки Самари Пірс, яка (як визначила сама доля) не тільки є фаховим фотографом, а й вже вдруге приїхала до України, пройшлася місцями прадіда і зробила свій фотопроект про Харків тоді і через 85 років, з яким ви також зможете познайомитись у нас в музеї. Початок зустрічі – о 11.00. Місце зустрічі: Національний музей "Меморіал жертв Голодомору", м. Київ, вул. Лаврська, 3  

Приходьте і зможете поставити й свої запитання.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-26 13:59 :19