Новини » Суспільство 6 лютого, 2018, 15:51
«Фенікс і голубка» у бінарному коді: анонім розшифрував біткойн-загадку і отримав $30 тис.
Фото: twitter.com/coin_artist
Фото: twitter.com/coin_artist

Анонімний програміст розшифрував головоломку на картині, яка мала секретний код від біткойн-гаманця. У гаманці були заховані 4,87 біткойнів, які дорівнюють за нинішнім курсом близько 30 тисячам доларів.

Про це повідомляє Громадське з посиланням ресурс Motherboard.

У 2015 році художник Роб Майерс намалював картину-головоломку, в якій зашифрував код. Цю задачу розв’язали лише за три роки, а гроші перевели на інший біткойновий рахунок. Коли він побачив, що гроші з рахунку зникли, – не засмутився, а навпаки «був радий, що хтось впорався із завданням».

Майерс розповів, що насправді не планував створювати головоломку, яку будуть так довго розв’язувати. На його думку, інтерес до картини серед біткойн-спільноти виріс після того, як на початку 2017-го року курс криптовалюти почав стрімко зростати.

30-річний програміст, який отримав криптовалюту, залишився анонімним, адже «в його країні небезпечно мати біткойни». Він повідомив, що разом з дружиною любить розв’язувати завдання, пов’язані з криптовалютою. Наприклад, на картині Майерса вони знайшли відгук до твору Шекспіра «Фенікс і голубка».

Програміст поділився своїм варіантом вирішення задачі, і художник його підтвердив.

На картині захований бінарний код. Кожна цифра з нього відповідає вогням полум’я на полотні. Також розв’язання задачі пов’язувалося із кольором та формою полум’я. Потім бінарний код треба було перевести та отримати код від гаманця.

Програміст не міг розглянути язики полум’я, поки один з учасників біткойн-форуму, де обговорювали головоломку, не переслав йому картину в 4K-форматі. Програміст роздрукував малюнок у якості і повісив біля дзеркала, тому що хотів знайти розгадку у відображенні. «Це було правда смішно, але зовсім не допомогло», – додав він.

Нагадаємо, що 6 лютого найпопулярніша у світі криптовалюта біткойн коштує вже нижче семи тисяч доларів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-15 11:58 :42