Новини » Економіка 6 лютого, 2018, 19:49
Експерт: Прибутки від продажу газу необхідно вкласти в програму енергоефективності
ZIK
ZIK

Гроші, які ми виручаємо від продажу українського газу треба спрямовувати на модернізацію житла. Нам принципово важливо займатися скороченням споживання тепла в будинках. Це єдиний шлях, який може нам дати довготривалу безпеку.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив керівник київського офісу Асоціації «Енергоефективні міста України" Святослав Павлюк.

«Я шаную намагання влади і населення отримати дешевше тепло. Це правильно. Ми говоримо про те, що може бути декілька інструментів для зменшення рахунку, який вам приходить за тепло. Нагадаю, що Норвегія, яка є найбільшим видобувачем газу в Європі, зараз є власником найбільших депозитних фондів. Тобто, вони гроші з продажу газу вкладали у пенсійні фонди. Вони вклали їх у розвиток. Так само буде, якщо гроші, які ми виручаємо від продажу українського газу, спрямовувати у модернізацію житла», – вважає пан Павлюк.

Якщо це зробити в Україні, то, на переконання експерта, будемо мати великий фонд енергоефективності, з якого зможемо фінансувати модернізацію будівель.

«Це буде та діяльність, котра в довготривалій перспективі зменшить наше споживання. Адже модернізований будинок різко скорочує споживання теплоносіїв. Нам принципово важливо займатися не заміщенням газу, встановленням нових котелень, натомість нам треба скорбити споживання тепла в будинках. Це єдиний шлях, який може нам дати довготривалу безпеку», – відзначив пан Павлюк.

На переконання гостя програми, якщо ми далі будемо сперечатися щодо вартості газу, то ніколи не вийдемо з кола.

«Ми маємо вилучати всі прибутки всіх видобувних компаній в комплексну тепломодернізацію будівель. Ми маємо один ресурс, котрий у нас є. Нам потрібно розміняти його на той ресурс, котрий нам потрібен – енергоефективність. Ми можемо казати, що це дорого і довго, але немає іншого шляху. Але як швидко ми до цього прийдемо? Якщо ми будемо далі скаржитись, то нічого не зробимо і будемо єдиною країною, котра цим не займається», – підсумував Святослав Павлюк.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-07-23 01:48 :35