Новини » Політика 6 лютого, 2018, 20:09
Безсумнівно, «антибандерівський» закон є популістичним, – депутат
ZIK
ZIK

Закон про Інститут національної пам’яті зорієнтований, в основному, на мозаїку, якою зараз є внутрішня політика Республіки Польща.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) висловила народний депутат (фракція «Самопоміч») Ірина Подоляк.

Нагадаємо, президент Республіки Польща Анджей Дуда підписав закон про Інститут національної пам’яті, яким, зокрема, запроваджується кримінальна відповідальність за заперечення «злочинів українських націоналістів». Верховна Рада України сьогодні звернулася до президента Польщі, Сейму та Сенату у зв’язку із прийняттям «антибандерівського закону» із закликом повернути в українсько-польські відносини зваженість та доброзичливість.

Ірина Подоляк зауважила, що сьогодні ВРУ відреагувала зважено і цивілізовано.

«Ця заява, яку ми сьогодні підтримали у Верховній Раді, зазначала всі ті моменти, які є для Української держави, для нас як українських парламентарів, безсумнівно, дуже важливими. Це і питання, які стосуються свободи слова, академічної свободи, вільного обміну думками. Це питання, пов’язані з Голокостом, тому що історія Голокосту – це теж наша історія, і ми не відділяємо її від України», – наголосила Ірина Подоляк.

Гостя програми зазначила, що президент Польщі, Сейм і Сенат сусідньої країни закликали повернути стосунки між Україною та Польщею у нормальне конструктивне русло.

«Чи ми розраховували, що президент Дуда ветує цей закон? Я думаю, що ми не розраховували на це, тому що така зараз є кон’юнктура політична у Польщі. Цей закон зорієнтований, в основному, на мозаїку, якою зараз є внутрішня політика Республіки Польща. Безсумнівно, він є популістичним», – наголосила Ірина Подоляк.

Гостя програми зауважила, що Україні слід вчитися у Ізраїлю, країни, яка чітко і виразно декларує свою позицію. Нардеп вважає, що Президент України, Міністерство закордонних справ України, мають проводити консультації і обговорювати наступні дії України як держави.

«Якщо держава, маю на увазі Україну, політична верхівка держави, є уражена корупцією, якщо українське питання вирішують олігархи, а нічого не змінилося, на жаль, то це означає, що держава ослаблена. Якщо Україна ослаблена, то це велика спокуса для інших держав самостверджуватися за рахунок слабких політиків і слабкої влади в Україні», – вважає Ірина Подоляк.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-24 19:14 :08