вівторок, 6 лютого, 2018, 18:55 Економіка
Андрій Герус: До ринкової ціни на газ для населення досить складно прийти
ZIK
ZIK

Ціна газ для населення буде ринковою лише тоді, коли її ніхто не буде встановлювати, а вона просто буде утворюватися на ринку. Але у такому випадку ціна на газ буде суттєво вищою, ніж вона є сьогодні. Тому думаю, що це не буде ні цього року, ні наступного. Адже до цього дуже важко прийти.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив експерт з питань енергетики Андрій Герус.

Коментуючи питання щодо можливого підняття тарифів на газ для населення, гість програми зазначив, що на сьогодні в Україні немає ринкової ціни на газ для населення.

«А все через те, що не відбувається ринкового ціноутворення в ході економічної конкуренції. Ринкова ціна на газ у нас є лише для промисловості. Можна порівняти ціну для населення і для промисловості. Для населення ціна встановлюється Урядом, який старається моделювати ситуацію і своє рішення таким чином, щоб наближувати свою ціну до ринкової. Але ринковою вона буде лише тоді, коли взагалі її ніхто не буде встановлювати, вона просто буде утворюватися на ринку», – зауважив гість програми.

Однак у такому випадку, як пояснив Андрій Герус, ціна на газ буде суттєво вищою, ніж вона є сьогодні.

«Тому думаю, що це не буде ні цього року, ні наступного. Адже до цього дуже важко прийти. Це складна система взаємозв’язків як з точки зору ціноутворення, так і з точки зору обслуговування субсидій з держбюджету», – заявив експерт.

Гість програми додав, що це комплексна проблема, адже ринок газу не побудується лише одним підвищенням ціни.

«Це набагато складніший процес»,– акцентував Андрій Герус.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-11 17:53 :19