Новини » Політика 5 лютого, 2018, 23:13
У Верховній Раді зареєстрували два проекти постанов через «антибандерівський» польський закон
Верховна Рада України
Верховна Рада України

У Верховній раді зареєстрували два проекти постанов у зв’язку з ухваленням Сеймом і Сенатом Польщі оновленого закону про Інститут національної пам’яті, який також називають «антибандерівським».

Йдеться, зокрема, про проект постанови про звернення Верховної ради до президента, Сейму та Сенату Польщі (№7551), яких закликають не допустити введення в дію змін до закону про Інститут національної пам’яті, – повідомляє «Європейська правда».

«Ухвалення вказаних змін є прямим втручанням у внутрішні справи України й по суті висуненням територіальних претензій, в частині визначення території Галичини як «Східної Малопольщі». Вони становлять загрозу для українців незалежно від громадянства. Такі рішення польського Сейму ‒ це безпрецедентна образа, що відбулася на тлі спроб України побудувати добросусідські відносини з Польщею» – йдеться у пояснювальній записці до проекту, ініціаторами якого виступили народні депутати Андрій Іллєнко, Андрій Білецький, Олег Петренко, Юрій Левченко, Михайло Головко та Олег Осуховський.

Крім того, у Раді зареєстрували проект постанови про Заяву ВР у зв’язку з ухваленням Сеймом і Сенатом Польщі «антибандерівського закону» (№7553).

Як випливає з пояснювальної записки, заява має на меті продемонструвати позицію Верховної ради стосовно ухваленого польського закону та «сприятиме проведенню діалогу з польською стороною з метою уникнення негативних наслідків, прийнятих законодавчих актів».

Авторами даної ініціативи виступили 13 народних депутатів, в тому числі заступник голови парламенту Оксана Сироїд, лідери фракцій «Блок Петра Порошенка» Артур Герасимов, «Народного фронту» Максим Бурбак, Радикальної партії Олег Ляшко, представники фракцій «Батьківщина» і «Самопоміч» і позафракційні парламентарі.

Читайте також: Україна може отримати нового ворога, не вирішивши проблем з Росією

Нагадаємо, Сенат Польщі без змін підтримав оновлений законопроект про Інститут національної пам’яті, який серед іншого передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів.

Законопроект також передбачає штрафи і тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-20 22:47 :42