Новини » Події 5 лютого, 2018, 23:27
У Мінкульті готують судові позови через каплицю УПЦ МП у Києві
Каплиця УПЦ МП
Каплиця УПЦ МП

У міністерстві культури заявляють, що каплиця УПЦ МП, яку звели біля фундаменту Десятинної церкви у Києві, є незаконною і готують судові позови.

Про це йдеться у повідомленні відомства.

У міністерстві каплицю УПЦ МП визнали незаконною забудовою – малою архітектурною формою, і заявили, що вона незаконно розміщена на території Національного музею історії України.

«Єдиним законним користувачем земельної ділянки станом на сьогодні є Національний музей історії України. Законні права НМІУ, як землекористувача, порушено протиправними діями релігійної громади УПЦ», – наголошують у мінкульті.

У відомстві зазначають, що відповідно до п.2.1 Статуту, НМІУ є юридичною особою, а відповідно до п.2.6 Статуту Музей має право бути позивачем у суді.

Міністерство доручило невідкладно вжити заходів «по усуненню перешкод щодо користування земельною ділянкою», «зокрема, шляхом пред’явлення відповідних судових позовів».

Мінкульт прийме участь у розгляді справи та повторно надішле до правоохоронних органів звернення, спрямовані на захист пам’ятки національного значення «Місто Володимира – дитинець стародавнього Києва з фундаментом Десятинної церкви.

«Незаконна забудова – мала архітектурна форма – знаходиться на земельній ділянці особливо цінних територій та призводить по пошкодження об’єктів культурної спадщини – пам’ятки національного значення на території охоронної (буферної зони) об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Київ: Собор Святої Софії та прилеглі монастирські будівлі, Києво-Печерська Лавра» місто Володимира – дитинець стародавнього Києва з фундаментом Десятинної церкви (Церкви Успіння Пресвятої Богородиці) від V-IX століття», -паідкреслюється у позові.

Згадане питання знаходиться на постійному контролі Міністерства культури України.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 00:16 :49