Новини » Економіка 5 лютого, 2018, 18:35
Олексій Дорошенко: Українці варять борщ, що на 30% дорожчий, ніж у Польщі
ZIK
ZIK

Здешевлення продуктів в Україні може відбутися завдяки польській картоплі, капусті, моркві, бо коли різниця в Україні і в Польщі на деякі продукти «борщового набору» сягає 30%, це означає, що почне працювати «човникова дипломатія».

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив генеральний директор і засновник Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Нагадаємо, з початку року картопля зросла у ціні у середньому на 14%, морква та буряк подорожчали наполовину.

Олексій Дорошенко нагадав, як нещодавно у Франції під час розпродажу шоколадної пасти у супермаркеті сталися бійки. Після цього інциденту, продовжив гість програми, французький парламент відреагував на цей випадок, вирішивши регулювати мінімальні ціни і розпродажі у Франції.

«Ми шукаєм, де роль держави в економіці, в бізнесі, при цьому, ми повністю відходимо від втручання держави, а Стара Європа якраз ніколи від цього не відмовлялася, і її роль досить велика», – зауважив Олексій Дорошенко.

Що ж до зростання вартості овочів в Україні, каже експерт, це ще не «стеля», та нагадав, що у січні подорожчала і капуста. Олексій Дорошенко розповів, що борщ в Україні і Польщі відрізняється у ціні. Так, у сусідній державі він приблизно на 20 відсотків дешевший.

«До кінця січня ця різниця лише збільшилася, тому що єдине, що у нас було дешевше, це цибуля, але цибуля у нас за місяць зрівнялася у ціні із ціною у Польщі. Таким чином, ми зараз варимо борщ, процентів на 30 дорожчий», – каже Олексій Дорошенко.

Гість програми зазначив, що щодо усіх овочів було зрозуміло, що вони значно подорожчають у січні, оскільки вартість «борщового набору» була практично однаковою у серпні та грудні. А оскільки овочі зберігали у сховищах, вкладаючи кошти, то це, зазначив Олексій Дорошенко, означало, що з нового року ціни зроблять значний стрибок.

«Інше питання, що такий стрибок не може бути у нормальній економіці. І зараз може якраз завдяки польській картоплі, польській капусті, польській моркві ми побачимо здешевлення продуктів, бо коли різниця в Україні і в Польщі на деякі продукти «борщового набору» зараз може бути на 30%, це означає, що почне працювати «човникова дипломатія», – каже Олексій Дорошенко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-25 07:42 :24