Новини » Економіка 5 лютого, 2018, 13:12
Через порушення ДБН білі фасади новобудови у Броварах позеленіли від плісняви, – «Житлоблуд»
ZIK
ZIK

Забудовник одного із ЖК у Броварах взявся зводити багатоквартирні будинки, отримавши дозвіл на індивідуальні житлові помешкання. Згідно договору купівлі-продажу, людям збували не квартири, а лише певну частину будинку. Відтак, через відсутність належної документації та порушення безлічі будівельних норм, інвестори уже роками не можуть вселитися у свої домівки. Забудовник натомість переконує: у всьому винен мер-корупціонер.

Про це йдеться у сюжеті проекту будівельних журналістських розслідувань «ЖитлоБлуд» (щонеділі о 11:30 на телеканалі ZIK).

Забудовник ЖК «Княжий двір» у Броварах пропонує «просторі і теплі квартири із гарним плануванням та індивідуальним опаленням» за помірними цінами. Однак, інвестори комплексу обурюються: уже роками не можуть заселитись у власні домівки – терміни здачі помешкань переносять по кілька разів. Ввести в експлуатацію вдалось лише три із п’яти будинків «Княжого двору». Проте, люди розповідають: жити в жодному з них практично неможливо – електропостачання недостатньо потужне, тож у багатоповерхівці постійно вибиває світло. Оскільки ж опалення – електричне, взимку у помешканнях не тепліше, ніж надворі. Крім того, будинки не під’єднанні до центральних мереж водопостачання та каналізації. Понад те, Державна архітектурно-будівельна інспекція з’ясувала, що один із них взагалі не готовий до проживанням мешканців. Тож орган контролю навіть скасував декларацію про готовність будинку до введення в експлуатацію.

«Там ще не були завершені фасадні роботи, комунікації, висіли оголені дроти. Люди самі скидалися і виконували внутрішні будівельні роботи та роботи для трансформаторної підстанції», – розповів начальник відділу державного архітектурно-будівельного контролю Броварської міської ради Богдан Мельниченко.

До того ж, на думку незалежного експерта Івана Герца, «Княжий двір» зводять із численний порушенням будівельних норм. Через відсутність водовідведення із даху, білі стіни новобудов перетворились на зелені.

«Вода потрапляє на фасад і звідти нікуди не дівається. Це призводить до появи плісняви. Також тут слабка теплоізоляція, тож думаю, і затрати на обігрів квартир будуть високими. Та й, зважаючи на стан фасаду, він поступово нищитиме і внутрішню обробку помешкань. Тож у перспективі всьому цьому будинку буде потрібен капітальний ремонт набагато раніше, ніж це мало б статися за проектом», – вважає Герц.

До того ж, виявилось, що забудовник Ігор Серпокрилов зводить багатоквартирні будинки на земельній ділянці, цільове призначення якої – «для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд».

«За ДБН, навіть якщо об’єкт із самого початку зводиться як індивідуальний житловий будинок, можна зробити реконструкцію під квартири», – переконував Серпокрилов.

За його словами, труднощі у «Княжого двору» розпочались вже із першим зведеним будинком. Мовляв, міська влада «з незрозумілих причин» не надавала будинкові адресу. Та у свою чергу мер Броварів Ігор Сапожко наголошує: комплекс незаконний, тож і про присвоєння номеру не йдеться.

«Землі у статусі «індивідуальної житлової забудови», містобудівні умови забудовник отримав як під індивідуальні житлові будинки, та зводить багатоквартирні. Тому й люди, що їх придбали, стали заручниками цієї ситуації. Ми максимально допомагали їм оформити право власності», – розповів Сапожко.

«Якщо це індивідуальний житловий будинок, то там, апріорі, має бути одна квартира, однак у нього з’являється цілих вісімнадцять. Він заключав попередні договори купівлі-продажу, а потім продавав не як квартири, а як 1/18 житлового будинку. Всі майбутні покупці навіть не знають, де буде їхня квартира», – додає Богдан Мельниченко.

Та забудовник наполягає: його дії – цілком законні, а всі помешкання зведенні із дотриманням усіх державних будівельних норм.

«Міська рада штучно створила цю проблему. У нас були хороші умови та ціна, люди хотіли купувати квартири, та у мерії почали їм розповідати, ніби ми – шахраї, не видаючи адреси нашому будинку. З’явилась людина, яка назвала себе представником влади і сказала: якщо хочемо вирішити це питання, треба зробити внесок у «розвиток міста». Так, я проплатив 65 тисяч за 4 будинки. Та, коли зрозумів, що все це «кидалово» і вони не роблять того, що обіцяють, я відмовився платити далі», – запевнив забудовник.

Проте міський голова Броварів такі заяви спростовує. На зустрічі між мером, забудовником та інвесторами, ініційованій «Житлоблудом», Сапожко стверджує: інші два будинки зводяться без жодного дозвільного документу.

«Тут немає жодної корупції. Забудовника не гнітить, що він під індивідуальною житловою забудовою продає 23-квартирний будинок? Тому й ми збираємось із Держархбудконтролем і будемо вирішувати, як інвесторам вийти із цієї ситуації», – заявив голова Броварів.

Як згодом інвестори повідомили «Житлоблуду», під час цієї зустрічі вдалось знайти компромісне рішення та навіть скласти відповідну «дорожню карту».

«Сподіваємось, що це можна втілити в життя. Мер вважає, що уся процедура із оформленням дозвільної документації займе десь шість-дев’ять місяців», – повідомили інвестори.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 08:54 :55