Новини » Світ 4 лютого, 2018, 1:20
В Польщі кажуть, що готові до діалогу з Ізраїлем і США щодо закону про «бандерівську ідеологію»

Керівництво Польщі готове до діалогу з Ізраїлем і США щодо конфлікту, який виник після схвалення парламентом закону про Інститут національної пам’яті.

Про це заявив голова Постійного комітету Ради міністрів Яцек Сасін, – повідомляє Польське радіо.

Інститут національної пам’яті у Варшаві

«Прем’єр-міністр створив історично-юридичну групу, яка має почати діалог з ізраїльською стороною. Ми робимо все, що в наших силах, всі найважливіші особи в польській державі задіяні для роз’яснення ситуації», – наголосив Сасін.

«Маємо надію на добру волю наших партнерів в Ізраїлі і США, що вони захочуть слухати наші аргументи, а не розпалювати конфлікт, який не має жодного сенсу і реальних підстав», – підкреслив політик.

«Після схвалення обома палатами парламенту, закон про Інститут національної пам’яті передано президенту Дуді, який вирішить, чи підписувати його», – додав він.

Як відомо, Сейм Польщі ухвалив запропонований рухом Kukiz’15 законопроект про заборону пропаганди так званої «бандерівської ідеології».

Також повідомлялося, що Сенат Польщі ухвалив без поправок закон про Інститут національної пам’яті Польщі, в якому передбачено кримінальну відповідальність за заперечення так званих «злочинів українських націоналістів» проти поляків.

У зв’язку з цим МЗС України висловило стурбованість, заявивши, що Польща намагається зобразити українців «злочинними націоналістами».

МЗС Ізраїлю викликало заступника посла Польщі в Тель-Авіві для пояснень у зв’язку зі змінами в закон про Інститут національної пам’яті.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-16 02:24 :43