Новини » Політика 4 лютого, 2018, 12:45
Філіпчук: Україна може отримати нового ворога, не вирішивши проблем з Росією

Україні варто на деякий час відкласти з’ясування стосунків з Польщею через так званий «антибандерівський» закон, так як це може обернутися неприємними наслідками для нашої країни.

Про це «Апострофу» розповів дипломат Василь Філіпчук.

Василь Філіпчук

«От що є для України найважливіше і найбільш термінове? Це конфлікт на Сході. Коли ти маєш такий системний виклик, як російська агресія, анексія Криму і триваючий конфлікт на Донбасі, то всі інші проблеми є значно менш важливі та менш термінові. Тим більше, закон щодо засудження «бандерівської ідеології», – зазначає Філіпчук.

На думку дипломата, першочерговими і важливими питаннями для України є агресія Росії, слабкий рівень зростання економіки і збіднення громадян.

«Ми за рівнем бідності незабаром опинимося на останньому місці в Європі. Люди масово мігрують, не бачать роботи, перспективи в нашій країні. Це і є ключові, термінові та важливі проблеми, якими треба займатися», – упевнений він.

При цьому Філіпчук зазначає, що польські партнери дійсно іноді поводяться не по-дружньому.

«Але що для нас головне? Посваритися зараз із Польщею, зробити, щоб вона до нас ставилася так само, як Російська Федерація, так, щоб ми були в оточенні ворогів? Чи зберегти – враховуючи, що основний ворог, основна загроза – на Сході – на Заході партнерів і друзів?», – каже дипломат.

В даному контексті він відзначає, що перед українським МЗС стоїть завдання створити кілька груп партнерів, щоб не допустити використання провокаційних ідей. І попереджає про можливі наслідки погіршення відносин з Польщею і Угорщиною.

Читайте також: Наші урядовці «прогнуться» перед польським «антибандерівським законом», – Шухевич

«У нас асиметричні відносини. Польща не воює з Росією. Польщі неважливо, чи будуть антиросійські санкції. Навіть більше, польському бізнесу цікаво, щоб не було антиросійських санкцій. Тому, якщо в результаті цього конфлікту, припустимо, Польща, Угорщина чи інші країни приймуть рішення щодо поступового згортання антиросійських санкцій, постраждає хто? Україна. Тому ми повинні розуміти ціну, яку заплатимо за те, що підемо у цьому провокативному напрямку», – констатує Філіпчук.

Читайте також: Поляки конфліктують із сусідами, бо бояться, – Кшиштоф Зануссі

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 20:12 :19