Новини » Суспільство 4 лютого, 2018, 7:46
Білі ведмеді голодують через глобальне потепління, – дослідження

Білі полярні ведмеді голодують під час періоду полювання в Арктиці через танення криги унаслідок глобального потепління.

Про це йдеться у дослідженні американських науковців, оприлюдненому у журналі Science, – повідомляє DW.

Білі ведмеді харчуються морськими котиками

«Танення криги в Арктиці скорочує можливості ведмедів для вилову морських котиків. Ведмеді втрачають вагу в період, коли мали б її набирати», – йдеться в дослідженні американських вчених.

Як зазначається, науковці під час дослідження спостерігали за дев’ятьма ведмедицями щовесни з 2014-го по 2016 рік у морі Бофорта.

Згідно з висновками дослідників глобальне потепління в Арктиці відбувається вдвічі швидшими темпами, ніж на решті планети. Коли крига тане, ведмедям доводиться довше пересуватися, щоб знайти місце для вилову здобичі.

Як виявили вчені, обмін речовин у білих ведмедів у півтора раза швидший, ніж вважалося. Четверо з ведмедиць, за якими велося спостереження, втратили 10 відсотків своєї ваги через неможливість вполювати морського котика. Ще одна з ведмедиць почала втрачати також свою м’язову тканину. Хоча в період полювання білі ведмедиці мають набирати вагу для подальшого народження потомства, наголошують дослідники.

Білий ведмідь має споживати понад 12 тисяч калорій за день. Це майже вшестеро більше, ніж спалює за день людина.

Раніше вважалося, що білим ведмедям не потрібно багато їжі, оскільки їхнє полювання полягає в сидінні біля води і очікуванні, коли з’являться морські котики, щоб їх спіймати. Щоб вижити, ведмідь повинен ловити принаймні одного морського котика на 12 днів.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 04:45 :23