Новини » Львів

УГКЦ має першого священика – доктора з соціальної педагогіки

О. Василь Кулиняк став першим священиком Української греко-католицької церкви, що отримав ступінь доктора з соціальної педагогіки.

Про це повідомив власкор IA ZIK з посиланням на прес-службу Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ.

Захист докторської дисертації о. Василя Кулиняка «Виховання в чеснотах як превентивний захід. Побудова теоретичної основи виховання в чеснотах згідно філософського вчення А. МакІнтайра, як засіб запобігання алкоголізму серед підлітків в українській школі» відбувся у Папському салезіанському університеті.

Метою дисертації було представити відновлення вчення про чесноти, подане А. МакІнтайром, і розробити теоретичну основу для виховання українських підлітків в чеснотах.

У своїй дисертації о. Василь проаналізував причини, методи й середовища розвитку алкоголізму серед підлітків в Україні та як алкоголізм впливає на особу та суспільство. У ході дослідження священик дійшов висновку, що основною причиною алкоголізму є брак системи виховання, яка б допомагала підліткам досягати психофізіологічної зрілості, долати життєві труднощі, розвивати життєві навики та почувати себе щасливими.

Отож у завершальній частині дисертації о. Василь представив методи запобігання алкоголізму, зокрема, як завдяки чеснотам можна розвивати особисті психофізіологічні задатки у підлітків та сприяти їх розвитку як зрілих осіб. Особливе завдання у цьому процесі відводиться сім’ї, церкві, школі й одноліткам. За словами священика, філософсько-богословське вчення про чесноти повністю співпадає із вчення про «Життєві навики», запропонованим Світовою організацією охорони здоров’я як методом запобігання психофізіологічним залежностям.

Беручи до уваги наукову дисертацію та її представлення, наукова комісія, очолювана ректором університету о. доктором Мауро Мантовані, прийняла рішення надати отцю Василю Кулиняку науковий ступінь доктора соціальної педагогіки.

Loading...