Новини » Світ Читать эту новость на русском

Ракета Falcon 9 вціліла після падіння в Атлантику

Компанія SpaceX не планувала посадку першого ступеня ракети Falcon 9 після запуску супутника 31 січня. Але ракета все ж вціліла.

Тепер апарат плаває у водах Атлантичного океану, а SpaceX обіцяє відбуксирувати його до берега, пише The Verge.

«Ця ракета має випробувати дуже жорстку посадку в воді, тож дивно, що вона вижила. Ми спробуємо витягнути її назад на берег», – написав у своєму блозі засновник SpaceX Ілон Маск.

Справа в тому, що цей політ Falcon 9 передбачав випробування сильної реверсивної тяги з використанням трьох двигунів для гальмування. Це могло б пошкодити посадкову платформу, тому випробування проводилося під час посадки на воду.

Здається очевидним, що в SpaceX не очікували, що ракета залишиться цілою, а тепер інженери повинні придумати, як повернути такий витривалий апарат назад додому. За словами журналістів, «SpaceX зіткнулася з несподіваним викликом».

Поки неясно, які ушкодження отримала Falcon 9 при посадці і як на ракету вплине морська вода. Малоймовірно, що цей носій знову зможе відправитися в космос.

31 січня компанія SpaceX провела успішний запуск ракети Falcon 9 із супутником зв’язку GovSat-1. Пуск відбувся з космодрому на мисі Канаверал. Супутник GovSat-1 був доставлений на свою цільову орбіту приблизно через 32 хвилини після запуску.

Читайте також: Метро Ілона Маска через Київ: українцям пояснили важливість грандіозного проекту

Loading...