Новини » Світ 2 лютого, 2018, 23:30
NASA виявило ймовірне життя на супутнику Сатурна

Вчені з NASA підтвердили існування в атмосфері Титана (супутника Сатурна) вінілаціаніда, який є органічною сполукою, яка потенційно може забезпечити клітинні мембрани мікроорганізмів, що зароджуються в величезних метанових океанах Титана.

Про це пише Phys.org.

Якщо це правда, то може виявитися, що життя здатне процвітати і без води.

Клітинні мембрани всього живого на Землі складаються з фосфоліпідів: молекулярних ланцюгів з фосфористими кисневими головками і хвостами з вуглецевого ланцюга, які зв’язуються один з одним з утворенням гнучкою мембрани в воді. Життя на основі метану і його похідної, вінілового ціаніду, якщо вона існує, є альтернативою фосфоліпідів. Це означає, що список потенційно придатних для життя планет набагато ширше, ніж вважалося раніше.

При низьких температурах на Титані, що досягають – 179 градусів за Цельсієм (-290 градусів за Фаренгейтом), органічні молекули в атмосфері утворюють крапельки, які опускаються, щоб заповнити озера метану в погодній цикл, подібний циклу в воді. Там вони потенційно можуть створювати прості, мікроскопічні форми життя. Група вчених провела дослідження в області моделювання, які показали, що в Лігейя-Маре, північному озері Титана, є достатня кількість вінілового ціаніду, щоб утворити близько 10 мільйонів клітин на кубічний сантиметр, що приблизно в 10 разів більше, ніж бактерії в прибережних океанах.

Читайте також: Вчені розкрили нову таємницю загибелі життя на Марсі

У холодних метанових океанах Титана не існує фосфору і кисню, що міститься в клітинах земних живих істот, тому будь-які клітинні мембрани повинні бути засновані на азоті, водні та вуглеці, які в достатку є на супутнику Сатурна. Молекулярне моделювання різних молекул, що містять ці елементи, показали, що вініловий ціанід є молекулою, яка, швидше за все, утворює стабільну і гнучку мембрану, що функціонує подібно мембранам земних клітин.

Існування життя на основі вінілового ціаніду поки не доведено на 100%, однак вчені досить оптимістичні, адже якщо їм вдалося створити клітинні мембрани в лабораторних умовах, схожими з Титаном, то висока ймовірність, що вона існує і там.

Читайте також: Вчені заявили про зіткнення Чумацького Шляху з Андромедою

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-17 20:36 :56