Новини » Світ 138

Автопром Німеччини страждає від масштабних страйків

Деякі з найбільших автомобілебудівних підприємств Німеччини на цьому тижні були змушені призупинити роботу: співробітники Daimler, BMW і групи Volkswagen, які є членами профспілки IG Metal, беруть участь в серії 24-годинних страйків три дні поспіль.

Про це повідомляють Іnterfax- Україна з посиланням на телерадіостанцію Deutsche Welle.

Минулого тижня переговори з роботодавцями зайшли в глухий кут: компанії не погодилися на вимоги профспілки про підвищення зарплати на 6% за 12 місяців і право скоротити години роботи для догляду за дітьми або старими членами сім’ї.

Автовиробники пропонували підвищити зарплату на 6,8% за 27 місяців, але виступили проти скорочення робочого часу і додаткових посібників, пише The Wall Street Journal.

У п’ятницю страйк охопив заводи Audi і Porsche (група Volkswagen) в Інгольштадті і Цуффенхаузені, а також підприємств Daimler в Зіндельфінгені і Унтертюркхаймі, де на роботу не вийшли близько 36 тис. чоловік.

На заводі BMW в Мюнхені участь в акції протесту в п’ятницю взяли близько 7 тис. чоловік, в м.Дінгольфінг – ще 13,7 тис., роботу підприємств було призупинено.

Раніше в серії страйків брали участь працівники MAN і постачальника автокомпонентів ZF Friedrichshafen.

За оцінками кельнського Інституту німецької економіки (IW), загальне зниження виручки автопрому в I кварталі внаслідок страйків складе від 62 млн до 125 млн євро.

Акції Volkswagen подешевшали в п’ятницю на 1%, Porsche – на 3%, Daimler – на 1,3%, BMW – на 1,5%.

 

загрузка...
загрузка...
Loading...