Новини » Економіка 1 лютого, 2018, 15:51
Якщо ЄС хоче мінімізувати потужності нашої ГТС, то має списати борг МВФ
ZIK
ZIK

У проекті побудови другої гілки газопроводу від Росії до Німеччини зацікавлені обидві країни. Проте це мінімізує наші потужності, а тому Україна не зможе сплачувати кредити МВФ.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявила енергетичний експерт Марія Яковлєва.

«Пригадаймо початок першого будівництва «Північного потоку». Вже тоді Україна почала втрачати. Потужність нашої газотранспортної системи на західному кордоні – це 180 мільярдів метрів кубічних газу на рік. Сьогодні завантаженість складає тільки тридцять відсотків. Після будівництва першої гілки Північно-Європейського газопроводу Україна втрачає щороку п’ятдесят п’ять мільярдів. Тому, вважаю, якщо дозволять будувати й другу гілку – ми втратимо весь свій транзит», – розповідає гостя студії.

Марія Яковлєва упевнена, що саме наш агресор найбільше зацікавлений у побудуві другої гілки північно-європейського газопроводу з Росії до Німеччини. Адже це суттєво вдарить по українській економіці.

«На мій погляд, крім РФ, у проекті зацікавлена і Німеччина. Вона хоче використати дві гілки північного потоку, щоб створити на своїй території хаб. Насправді, це могла б зробити Україна та із значно меншими зусиллями. Середня завантаженість за останні три роки складала шістдесят мільярдів метрів кубічних, тобто ми вже втратили вісімдесят мільярдів метрів кубічних. Хто це компенсує?», – запитує енергетичний експерт.

Гостя обурюється, бо, з одного боку, Україні дають кредити, а з іншого – позбавляють можливості їх сплачувати.

«Якщо ЄС, як замовник послуг транспортування, буде зацікавлений у мінімальних потужностях української газотранспортної системи, то необхідно запропонувати списати нам бори МВФ і давати гроші на модернізацію. Бо одночасно одні й ті ж країни надають нам кредити та забирають можливість повертати гроші», – додає Марія Яковлєва.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-23 21:47 :32