Новини » Економіка 1 лютого, 2018, 11:25
Україна набула членства у конвенції Пан-Євро-Мед
Фото: Марієнко Андрій/УНІАН
Фото: Марієнко Андрій/УНІАН

Відсьогодні, 1 лютого, Україна, набула повноправного членства у Регіональній конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження.

Про це написала на своїй сторінці у Facebook Торговий представник України Наталія Микольська.

Вона додала, що частка українського експорту до країн-учасниць Пан-Євро-Мед вже зараз становить 58,9%, з них 40,3% – до країн ЄС.

За її словами, перебуваючи у цій конвенції, діє принцип «те, що твоє, є моїм, а моє – твоїм».

«Країни-учасниці Конвенції можуть використовувати матеріали і сировину одна одної без втрати преференційного статусу походження (двостороння та діагональна кумуляція)», – йдеться у повідомленні.

«Як це виглядає на практиці. При виробництві товарів в Україні можна закуповувати сировину та комплектуючі в країнах-учасницях Конвенції, з якими Україна уклала угоди про вільну торгівлю, а вже готову продукцію експортувати до інших членів Конвенції, використовуючи ефект діагонального накопичення при встановленні преференційного статусу товару. Відповідно, і українські матеріали та комплектуючі можуть використовуватись у виробництві в країнах-учасницях Конвенції для подальшого експорту у вигляді складових готової продукції. Це також нові можливості для участі українського бізнесу у регіональних ланцюжках доданої вартості», – додала пані Микольська.

Вона зазначила, що наступним кроком буде імплементація Конвенції. Це диверсифікує український експорт як з точки зору географії, так і з точки зору кошика товарів, – збільшиться обсяг поставок на ринок ЄС.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-19 19:19 :37