Новини » Регіони 1 лютого, 2018, 9:23
Позачергової сесії, на який хотіли відправити у відставку голову Рівненської облради, не буде

Прес-служба Рівненської обласної ради розповсюдила повідомлення, в якому спростовує ймовірність проведення 2 лютого позачергової сесії облради, яку ініціювала група депутатів ради і під час якої планували достроково відправити у відставку голову облради Миколу Драганчука.

Про це інформує власкор IA ZIK.

Як ми вже повідомляли, проект постанови «Про дострокове припинення повноважень та звільнення з посади голови Рівненської обласної ради Драганчука Миколи Миколайовича» зареєстрований на офіційному сайті Рівненської облради.

У ньому зазначається, «Враховуючи результати голосування та непідтримку депутатів обласної ради при розгляді питання «Про звіт голови Рівненської обласної ради», керуючись пунктом 1 частини 1 статті 43 та частини 4 статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», обласна рада вирішила достроково припинити повноваження та звільнити з посади голови Рівненської обласної ради Драганчука Миколу Миколайовича».

Тема проведення позачергової сесії нині перебуває у центрі уваги місцевих ЗМІ.

Як зазначається в повідомленні прес-служби Рівненської облради, голова обласної ради Микола Драганчук вивчив звернення, що надійшло у виконавчий апарат ради, та стосувалося можливого скликання позачергової сесії обласної ради і доручив виконавчому апарату обласної ради підготувати заявникам роз’яснення чинного законодавства України й повідомити про неможливість скликання позачергової сесії на підставі вказаного звернення.

«Згідно з Конституцією України, голова обласної ради як посадова особа може діяти лише в межах повноважень і в передбачений законодавством спосіб. А це звернення оформлене неналежним чином і в деяких моментах навіть є абсурдним. Як людина можу зрозуміти його авторів, адже всі допускаються помилок, але як посадова особа не підписуватимуся під чиєюсь неграмотністю та некомпетентністю. Враховуючи фактичне використання офіційного бланку Рівненської обласної ради, з огляду на приписи інструкції з діловодства в апараті Рівненської обласної ради, автором документу мала б бути сама Рівненська обласна рада. Підписувати листи від імені обласної ради має право лише керівництво обласної ради. Однак підписаний вхідний лист не головою ради, а громадянами (адже з тексту не вбачається, що підписанти є посадовими особами Рівненської обласної ради або депутатами).

Фактично у вхідному листі не зазначено статусу підписантів. Громадяни, які підписали лист, себе не ідентифікували, не вказали місце проживання, паспортні дані, номер депутатського посвідчення тощо. Вважати підписи на вказаному листі підписами депутатів Рівненської обласної ради – немає підстав, оскільки це може бути розцінено як домисли та втручання в права підписантів. Таким чином, по-перше, має місце безпідставне та протиправне використання громадянами, що підписали вхідний лист за № 11-98/01 від 19.01.18 р., офіційного бланку Рівненської обласної ради із зображенням Державного Герба України. По-друге, за загальним правилом, коли фізична особа не вказує на свій особливий статус, як варіант – депутат Рівненської обласної ради, вона діє як громадянин України, з відповідними правами й обов’язками. По-третє, чинні закони не надають громадянам України права вимагати скликати позачергову сесію обласної ради», – цитує прес-служба Рівненської облради голову облради Миколу Драганчука.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-22 18:57 :55