Aнонси

усі анонси
Новини » Політика 643

Наші урядовці «прогнуться» перед польським «антибандерівським законом», – Шухевич

ZIK

В «антибандерівському законі» немає нічого дивного. Адже протягом усієї українсько-польської історії ця держава не була до нас дружньою та намагалась окупувати нашу територію і знищити національну ідентичність. Розбиратись у цій ситуації повинні не історики, а юристи.

Таку думку ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловив народний депутат України Юрій Шухевич. 

Шухевич наголосив, що знає поляків багато років, тож і не варто називати їх «стратегічними партнерами» чи «адвокатами» України.

«Не дурімо самі себе. Із суто історичної точки зору, поляки такими були, є і будуть. Вони не змінилися. Адже ще у 1663 році ділили нас по Дніпру разом із Москвою. Пройшов час і саму Польщу поступово та ж Москва поділила із Німеччиною та Австрією», – наголосив Шухевич.

Та у ХХ столітті українсько-польська історія повторилася, коли Польща окупувала Галичину та Західну Волинь. Однак, на його думку, чи закон про заборону «бандерівської ідеології» зможе вплинути на українську політику, залежить лише від уряду. Хоча у самого Шухевича щодо цього невтішні прогнози.

«Вибачте, та вони зажди звикли прогинатись перед кимось, тож їм буде незвично стояти із виправленими спинами. Не думаю, що сам уряд якось реагуватиме – лише може скромно заявити, що це пошкодить добросусідські взаємини. Однак, наше суспільство буде обурене», – переконаний депутат.

Тож він вважає, що відповіддю українських урядовців мала б бути заява про наголошення і на «наших болючих точках».

«Ми часто говоримо, що розбиратись у цій ситуацію повинні історики. Та, насправді, цим мають зайнятися юристи. Поляки не визнають їхнє захоплення Західної України окупацією, ми ж повинні заявити про це на весь світ, адже так і було», – підкреслив Шухевич.

Юристи повинні розставити точки над «і» щодо «Волинської різанини». Адже тамтешні події не стали спонтанними – їм передувала авторитарна політика польської держави.

«Ця історія тривала ще з 20 років минулого століття. Це результати пацифікації, арештів та нищення нашої національної ідентичності. Адже, наприклад, Галичина отримала від Австрії понад дві тисячі українських шкіл, тоді як у 1939 році, коли ця територія перебувала під Польщею, їх залишилось чотириста», – резюмував Юрій Шухевич.

Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News

програми телеканалу ZIK

Олександр Дубінський | HARD з Влащенко на телеканалі ZIK | 20.11.19
Олександр Дубінський | HARD з Влащенко на телеканалі ZIK | 20.11.19 HARD з Влащенко
Джокер, скандали, розслідування. Бюджет 2020 - як з цим житимуть українці? Ринок землі | Народ проти на ZIK
Джокер, скандали, розслідування. Бюджет 2020 - як з цим житимуть українці? Ринок землі | Народ проти на ZIK Народ проти
Діалог з країною І Марафон з Вадимом Рабіновичем І 20.11.2019
Діалог з країною І Марафон з Вадимом Рабіновичем І 20.11.2019 Політика
Анна Скороход | HARD з Влащенко на телеканалі ZIK | 18.11.19
Анна Скороход | HARD з Влащенко на телеканалі ZIK | 18.11.19 HARD з Влащенко
Марина Ставнійчук, Надія Савченко та Єгор Мисливець у програмі
Марина Ставнійчук, Надія Савченко та Єгор Мисливець у програмі "Кожен з нас президент" Кожен з нас президент
Сергій Коротких, Мамука Мамулашвілі та Надія Савченко  у програмі
Сергій Коротких, Мамука Мамулашвілі та Надія Савченко у програмі "Кожен з нас президент" | 18.11.19 Кожен з нас президент