Новини » Політика 1 лютого, 2018, 0:10
Михальчишин про «антибандерівський» закон: Рада має визнати операцію «Вісла» геноцидом
ZIK
ZIK

Етнічні чистки на Надсянні ВРУ має визнати актом геноциду українського народу, а операцію «Вісла» актом геноциду і злочину проти людства.

Про це в ефірі програми Voxpopuli (19.15 – 20.00 на телеканалі ZIK) заявив політичний аналітик Юрій Михальчишин.

Нагадаємо, Сейм Республіки Польща ухвалив закон про заборону пропагування у країні «бандерівської ідеології», запровадивши кримінальну відповідальність за «заперечення злочинів українських націоналістів».

«Увесь минулий рік ми були свідками того, як набирала обертів хвиля антиукраїнської істерії у Польщі. Вітчизняні експерти, часто не орієнтуючись у внутрішньо-політичних складових масового зомбування наших західних сусідів, стверджували, що явище це тимчасове, несистемне, спровоковане радикальними політичними силами, які прагнуть короткочасного підвищення власних політичних рейтингів», – зазначив Юрій Михальчишин.

На його думку, йдеться про системну політику великих фундаментальних блоків польської політичної еліти, насамперед, правлячої.

«Фактично, це є свідченням того, що вперше з періоду від 1939 року у Польщі відродили могутність ті сили, які заперечують категорично право українців на власну державність на своїх етнічних землях. І ми маємо приклад формування спадковості політики міжвоєнної польської окупаційної влади на наших західноукраїнських землях їхніми сьогоднішніми ідеологічними, правовими і політичними спадкоємцями»

Читайте також: «Антибандерівським законом» поляки хочуть уникнути співвідповідальністі за Голокост, – Ісаєв

Політичний аналітик вважає, що такі кроки польського Сейму означають появу для України нової великої загрози.

«Це є агресивна, реваншистська імперська політика, яка передбачає перехід від м’якої агресії у вигляді інформаційних провокацій, звинувачень українців у всіх можливих і неможливих злочинах – до поглинання нашого суверенітету через процеси економічного розширення впливів, підкупів місцевих західноукраїнських еліт, формування пропольського лобі в органах виконавчої влади та, зокрема, силовому апараті. Пізніше це висловлення територіальних претензій і перехід до спроб анексії частини нашої території», – заявив Юрій Михальчишин.

Гість програми вважає, що польського посла слід викликати «на килим» до очільника українського МЗС, щоб вручити ноту із категоричним несприйняттям ворожої до України політики.

Окрім того, вважає Юрій Михальчишин, слід прийняти парламентську постанову про окупаційний режим на західноукраїнських землях у 1919-1939 рр. «Постанову, яка визнає ганебним проведення етнічних чисток на Закерзонні і Надсянні актом геноциду українського народу. Визнання ганебної операції «Вісла», що завершилася у 1947 році депортаціями сотень тисяч українців, актом геноциду і злочину проти людства», – заявив Юрій Михальчишин.

Читайте також: У Польщі роз’яснили, кого каратиме «закон про бандеризм»

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 00:54 :56