Новини » Політика 1 лютого, 2018, 22:30
Костянтин Матвієнко: В’ятрович своїми заявами дуже шкодить стосункам із Польщею
ZIK
ZIK

Україна проводить примітивну історичну політику. І це створює неймовірну вразливість української зовнішньої політики. А В’ятрович зі своїми заявами дуже багато шкодить нашим стосункам з сусідніми країнами, зокрема з Польщею.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00–15:00 та 17:00–19:00 на телеканалі ZIK) заявив політолог Костянтин Матвієнко.

«У нас пан В’ятрович зі своїми заявами дуже багато шкодить нашим стосункам з сусідніми країнами, зокрема з Польщею. Ми діємо примітивно, ми діємо по комуністичному, декомунізація у нас відбувається комуністичними методами. І це створює неймовірну вразливість української зовнішньої політики з нашим стратегічним, неймовірно важливим партнером Республікою Польща», – зазначив політолог.

Також він вважає, що є певна об’єктивна причина чому українська позиція слабша в історичних питаннях. У Польщі часів радянської влади не було так багато заборонених тем, їх вчені дослідили і зібрали величезну кількість наукової інформації щодо свого історичного минулого.

«У нас навіть за часів самостійної України всі ці питання слабко вивчалися. Наша наукова база набагато слабша», – сказав Матвієнко.

Окрім цього, пан Матвієнко додав, що у Польщі не відчувається присутності української держави. Він вважає, що більша активність української сторони, просвітницька робота могла б врегулювати теперішні непорозуміння.

«Можна і слід закидати українській дипломатії, те що відбулося в Польщі. Величезна кількість українців мешкає є в Польщі, вони стають там повноцінними громадянами, у Кракові вже екскурсії водять українською мовою, але української держави там, на жаль, не має. Має бути інформаційна активність, має бути робота з журналістами, круглі столи, наукові семінари. Є безліч способів, так як це робить British Council і Alliance française», – підсумував експерт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 17:52 :32