Новини » Суспільство 31 січня, 2018, 12:56
В Україні нема клімату свободи медіа, – Томіленко
ZIK
ZIK

Якість журналістики в Україні спотворює вплив грошей олігархів, бізнесменів, політиків. Адже вони використовують медіа задля власних цілей, серед яких і збільшення електорату.

Таку думку в ефірі хард-ток-шоу «DROZDOV» (щовівторка о 23:00 на телеканалі ZIK) висловив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

«Перед усією журналістикою сьогодні стоять великі виклики. Адже маємо час, коли соціальні мережі активно проникають у буденність. Вони полегшують життя активним громадянам, а саме допомагають їм входити у медіа-простір. Водночас, самі журналісти мусять підвищувати свій кваліфікаційний рівень відповідно до суспільних запитів», – говорить гість програми.

Серед основних проблем української журналістики, Томіленко виділяє фінансову залежність від власників, спонсорів ЗМІ.

«Українська журналістика має певні проблеми. Найголовніша: відсутність клімату економічної свободи. Дуже відчувається те, що ЗМІ зорієнтовані не на аудиторію, а на засновника, який виплачує працівникам зарплату, забезпечує технікою тощо. Сторонній вплив дуже спотворює якість журналістики», – розповідає  голова Національної спілки журналістів.

У всьому цивілізованому світі приватні підприємці, які працюють у сфері медіа-бізнесу, передусім заробляють на довірі. Вони поважають свою аудиторію, а тому продають їй лише об’єктивну інформацію, зазначає експерт.

«Медіа-бізнес є дуже специфічним. Проте, у світі є люди, які хочуть і можуть на ньому заробляти. Можемо це назвати бізнесом на довірі. Власники великих ЗМІ із світовим іменем не продають брехню, бо цінують свого читача. Вони завжди подають йому лише якісну інформацію», – наголошує Сергій Томіленко.

Гість студії вважає, що український світ медіа не можна розглядати окремо від нашого хворого суспільства, яке просякнуте корупцією та жагою влади.

«На все треба дивитися у комплексі. Переважно в Україні хочуть бути при владі нечесні люди. Задля досягнення своїх амбіцій вони використовують засоби масової інформації. Адже журналісти можуть забезпечити політикам голоси виборців. Крім того, медійники вміють зацементувати високопосадовців у своїх кріслах. З цього роблю висновок, що у нас хворий цілий суспільний устрій! До ЗМІ ставляться неправильно, а брудні гроші політиків наскрізь роз’їдають цю сферу», – пояснює Сергій Томіленко.

Експерт додає, що причиною неякісної журналістики є корупція у політиці. Адже, якби вона зникла, то потреба у підкупі медіа також не існувало.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-20 23:27 :43