Новини » Політика

Переселенці з Донбасу насправді є біженцями, – Михальчишин

ZIK

Статус переселенця частково підміняє поняття та вирішує проблему, оскільки Україна не визнала факту війни. Небезпека в тому, що держава сама себе обманює і закриває очі на проблеми реальних сотень тисяч людей.

Таку думку висловив політичний аналітик Юрій Михальчишин у програмі «Voxpopuli» (19:15 – 20:00 на телеканалі ZIK).

Глядач програми зауважила, чи справедливо називати біженців Донбасу переселенцями, та чи адекватне ставлення Української держави до таких людей?

«Згідно з термінологією Організації Об’єднаних Націй переселенці з Донбасу насправді є біженцями, адже вони тікають із зони військового конфлікту через загрозу власному життю. Натомість переселенцями доцільно було б назвати тих, хто добровільно змінив місце постійного проживання», – пояснив Михальчишин.

Експерт з питань безпеки констатує, що сьогодні Україна зіштовхнулася з новим для себе явищем, якого ще не було за часів новітньої українсько історії. Відповідно, і реакція держави є недостатньо компетентною та ефективною.

«Варто зазначити, що державні ресурси України не є достатніми, щоб забезпечити таку кількість людей і житлом, і працевлаштуванням, і соціальною адаптацією. Тому не можна покладати провину виключно на органи державної влади та управління», – вважає аналітик.

Утім щодо визначення статусу людей із Донбасу, то ту все ж має місце підміна понять у контексті гібридної війни.

«Наявність біженців нерозривно пов’язана із визнанням факту війни і доцільністю запровадження воєнного стану. Натомість статус переселенця частково підміняє поняття та вирішує цю проблему, оскільки Україна не визнала факту війни.

Тут небезпека полягає в тому, що ми самі себе починаємо обманювати, закриваючи очі на загрози та проблеми реальних сотень тисяч людей. І подвійні стандарти у такій ситуації не допомагають, а тільки шкодять спільному національному інтересу», – застеріг Юрій Михальчишин.Loading...