Пенсіонери мають право на безоплатний проїзд: відповідальна – місцева влада, – Мінсоцполітики

Фото: lviv.vgorode.ua

Пільгові перевезення пенсіонерів у міських та приміських маршрутках регулюються постановою Кабміну України від 17.05.1993 № 354 «Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування». А місцеві органи виконавчої влади (а не перевізники, – ZIK) можуть оперативно впливати на зміну ситуації на місцях щодо реалізації пільгових перевезень та самостійно визначати їхні обсяги і передбачати видатки.

Про це повідомили у Міністерстві соціальної політики у відповідь на інформаційний запит IA ZIK.

«Постановою Кабінету Міністрів України від 17.05.1993 № 354 «Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування» передбачено право пенсіонерів за віком на безоплатний проїзд у міському пасажирському транспорті загального користування (крім метрополітену і таксі) та на приміських маршрутах», – сказано у відповіді на запит.

Водночас, зазначили у міністерстві, у Законі України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» видатки у вигляді субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян не передбачені, відтак виплати за пільговий проїзд фінансуються за рахунок місцевих бюджетів.

«Місцеві органи виконавчої влади оперативно впливають на зміну ситуацій на місцях щодо реалізації пільгових перевезень та самостійно визначають їхні обсяги і передбачають видатки, забезпечуючи при цьому контроль за ефективним і цільовим використанням коштів на зазначену мету», – повідомили в Мінсоцполітики.

Стосовно монетизації пільгового проїзду у Мінсоцполітики повідомили: підготовлено проекти постанов Кабінету Міністрів України «Деякі питання надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами міського, приміського та міжміського транспорту» та «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері транспортного обслуговування», які погоджено із зацікавленими центральними органами виконавчої влади. Наразі зазначені проекти готуються для подання на розгляд Уряду.

<nbsp;>
;>

Як повідомлялося, перевізники Львова та області вирішили скасувати з 20 січня безоплатний проїзд для пенсіонерів за віком, передбачений постановою Кабміну №354 від 17.05.1993 року «Про безоплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування». Постанова чинна на рівні держави, але не вигідна приватним перевізникам. Отже, вони самовільно вирішили її не виконувати, а вимагати гроші у пенсіонерів.

Цікавою у цій ситуації виявилася реакція Львівської міськради, яка пішла на поводу у приватних перевізників. Чиновники звернулися в «Укртрансбезпеки» щодо дій маршрутників. У цій структурі згодом повідомили, що пенсіонери, чиї права на проїзд порушені, можуть писати скарги в «Укртрансбезпеки».

«Мешканці, які не погоджуються з рішенням приватних перевізників щодо оплати за проїзд осіб пенсійного віку, можуть надсилати скарги в управління Укртрансбезпеки у Львівській області», – порадив Сергій Бабак, заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства.

Тим часом у Львові трапляються випадки, коли водії у грубій формі намагаються вигнати пенсіонерів з маршруток, вимагаючи у них гроші за проїзд.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...