Новини » Економіка 31 січня, 2018, 14:40
Експерт: ціни на м’ясо зростатимуть і в 2018 році
М'ясо. Фото: Pixabay
М'ясо. Фото: Pixabay

У 2017 році роздрібні ціни на м’ясо зросли в середньому на 37,6% по Україні. У 2018 році вони зростатимуть і далі.

Про це розповіла старший науковий співробітник відділу ціноутворення та аграрного ринку Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Світлана Пашко, передає прес-служба Інституту.

За інформацією науковців Інституту, на ріст цін може вплинути плановане підвищення мінімальної зарплати до 4200 гривень, яке хочуть затвердити з другого кварталу цього року. Так може повторитись ситуація, яка була в 2017 році.

«Тоді – за умов високого попиту на продовольство – темпи зростання роздрібних цін на м’ясо були близькими до темпів зростання середньої заробітної плати громадян, нагадала експерт. Зокрема, торік роздрібна ціна на м’ясо зросла в середньому на 30,4-46,1%. Водночас середня заробітна плата з січня по листопад 2017 року збільшилася з 6008 гривень до 7479 гривень, тобто на 24,5%», – зазначила пані Пашко.

Попри це, є й інші чинники, через які зростатимуть ціни на м’ясо.

«Серед них, зокрема, скорочення поголів’я великої рогатої худоби та свиней через зростання цін на корми та часті спалахи вірусу африканської чуми у свиней; підвищення вартості комунальних послуг, ветеринарних препаратів, пально-мастильних матеріалів; підвищення рівня мінімальної заробітної плати та індексація пенсій громадян; сезонне збільшення внутрішнього попиту на м’ясо та зростання його експорту; а також знецінення національної валюти по відношенню до долара і євро», – зазначила експерт.

Читайте також: В мережі опублікували ціни на м’ясо і рибу в окупованому Донецьку.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-20 21:26 :15