Новини » Світ

У травні в Ірландії проведуть референдум з приводу переривання вагітності

Фото: powerpolitics.eu

Уряд Ірландії за підсумками спеціального засідання в понеділок, 29 січня, висловився за проведення національного референдуму з питання скасування заборони на аборти.

Про це повідомив на прес-конференції прем’єр-міністр Лео Варадкар, інформує УНН.

«Громадянам належить висловитися за чи проти внесення змін до конституційних актів Ірландії, – сказав прем’єр. – У разі підтримки закон буде змінений, але деякі обмеження збережуться». «Йдеться про дозвіл абортів в період до 12 тижнів вагітності, – уточнив Варадкар. – На більш пізніх термінах будуть необхідні медичні показання».

Восьма поправка була прийнята в 1983 році, також після референдуму.

Поточний закон фактично забороняє робити аборти на території країни навіть у разі зґвалтування, інцесту або аномалії плода.

За словами Варадкара, якщо населення відмовиться від цієї поправки, відповідальність за прийняття законодавства про аборти перейде ірландському парламенту.

Питання про аборти більше 30 років залишається в центрі суспільної і політичної полеміки Ірландії. За даними Ірландської асоціації планування сім’ї, з моменту дії Восьмий поправки понад 170 тис. ірландських жінок зробили аборти в зарубіжних клініках.

«Ми повинні припинити займатися експортом цієї проблеми», – підсумував свій виступ Варадкар.

Loading...