Новини » Політика 30 січня, 2018, 15:29
У Раді Європи закликали Україну розслідувати корупцію як колишньої, так і теперішньої влади 
Рада Європи. Фото: ZIK/EPA-EFE/PATRICK SEEGER
Рада Європи. Фото: ZIK/EPA-EFE/PATRICK SEEGER

Комітет з оцінки заходів боротьби з відмиванням грошей і фінансування тероризму Ради Європи (MONEYVAL) в опублікованому сьогодні новому звіті про боротьбу з відмиванням грошей в Україні визнав, що в країною зроблені певні зусилля у напрямку боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму. Однак, на думку експертів MONEYVAL, справи з відмиванням грошей необхідно розслідувати більш активно.

Про це повідомляє DT.ua.

«Відмивання грошей як і раніше розглядається як злочин «другого рівня», додаток до основного. Всякий раз, коли виноситься вирок за відмивання грошей, він майже завжди м’якше, ніж для основного злочину. Санкції повинні бути більш стримуючими, підкреслюють експерти MONEYVAL. Вони рекомендують ввести положення в Кримінальний кодекс, в якому чітко вказується, що особа може бути засуджена за відмивання грошей, навіть у відсутність засудження за основним злочином», – зазначено в документі.

Експерти MONEYVAL також вважають, що потрібно збільшити кількість переслідувань і засуджень за порушення, пов’язані з корупцією. При цьому режим конфіскації повинен поширюватися на всі справи такого змісту.

«Потрібно збільшити кількість судових переслідувань і засуджень за діяння, пов’язані з корупцією на високому рівні, крадіжкою і розкраданням державних активів не тільки особами, пов’язаними з колишнім режимом, але і нинішніми державними посадовими особами та їхніми соратниками. Крім того, незважаючи на те, що влада нещодавно почала агресивно стримувати грошові кошти у справах про корупцію високого рівня з метою конфіскації, режим конфіскації, схоже, не застосовується послідовно у всіх розглянутих справах», – йдеться в документі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 01:28 :04