Новини » Львів 30 січня, 2018, 12:38
У «Львівобленерго» пояснили, чому в деяких будинках вибиває електрика

Причиною неякісної напруги у будинках може бути зловживання електрикою від недобросовісних сусідів.

Про це говорили на брифінгу щодо причин неякісної напруги та методів їх усунення у «Львівобленерго», передає кореспондент ІА ZIK.

Так, нещодавно у підприємстві сталася конфліктна ситуація із побутовим споживачем на вулиці Сонячній, що у Львові.

«Один із абонентів, що проживає у приватному будинку, скаржився, що у нього постійно вибиває електрика. Відповідно, він звинуватив, що «Львівобленерго» обмежує його у правах споживача електроенергії. З цього почався конфлікт», – зазначив директор з маркетингу «Львівобленерго» Андрій Скрипник.

За його словами, з кожним побутовим споживачем підприємство має відповідний типовий договір. Регулюється він Правилами користування електричною енергією.

«У кожному договорі вказано допустимий рівень потужності, який можна використовувати. У цього чоловіка він становив п’ять кіловат (вісім ампер), чого не вистачало на його потреби. Йому запропонували звернутися до постачальника, щоб домовити про збільшення допустимого рівня потужності. Але він навідріз відмовився це робити», – додав пан Скрипник.

Після цього представники підприємства встановили відповідне обладнання, яке обмежувало його потужність до 5 кіловат. На практиці – якщо одночасно він споживав більше енергії, то електрику вибивало.

Однак чоловік зорієнтувався і втрутився в мережу та самотужки збільшив потужність до 25 амперів. Так робити не можна – електромережі не є гумовими.

«Ми маємо договори з 930 тисячами побутових споживачів. І якщо кожен почне займатися таким самоуправством – ніякі електромережі не витримають навантаження. Є технічні параметри, фізика процесу. Понад норму вони працювати не можуть. Відповідно хтось просто недоотримає електрику», – підкреслив представник «Львівобленерго».

На запитання, що ж робити в такому випадку, Андрій Скрипник порадив безпосередньо звертатись до підприємства, щоб укладати нові договори, де буде збільшена потужність. Тоді вони враховуватимуть це у роботі електромереж.

Зрештою, він резюмував, що допустиму потужність вираховують відповідно до теплового договору та проектного рішення. Вона також відрізняється й через те, що багато договорів були укладені в давніші часи, коли електроенергії споживали менше. Тому так і стається, що на різні будинки може бути різна допустима потужність. Однак все можна вирішити цивілізовано – прийшовши до «Львівобленерго» та переуклавши договір, вважають у підприємстві.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-11-29 13:25 :58